Луд мач на \"Гудисън\", \"карамели\" и \"шпори\" не се победиха, Дефоу порти дузпа

20:12
Отборите на Евертън и Тотнъм спретнаха зрелищен мач, в който поделиха точките, след като завършиха при резултат 2:2.

След нулево първо полувреме, в което съставът на домакините бе по-активният, последваха изключително драматични втори 45 минути. Гостите от Лондон излязоха напред в резултата в 47-а минута след като Джърмейн Дефоу засече центриране на Аарън Ленън и откри резултата. Защитата на "карамелите", която бе в много необичаен вид предвид многото контузени играчи, видимо изпитваше трудности и в 58-а централния бранител на Tотнъм Mайкъл Доусън се разписа с глава след изпълнение на корнер. Срещата изглеждаше загубена за Евертън, но сърцатата игра на тима на Дейвид Мойс доведе до попадение в 78-а минута, когато точен бе Луи Саха. Четири минути преди края на редовното време младият Сиймъс Колман, който се появи като смяна и заигра в зоната на десния бек, центрира в наказателното поле на Тотнъм, а левия краен бранител на "карамелите" Лейтън Бейнс засече топката. След прострелното центриране кълбото попадна на главата на Tим Кейхил, който изравни резултата.

Драмата стана пълна в добавеното време на срещата, когато съставът на Тотнъм получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Уилсън Паласиос. Джърмейн Дефоу застана зад топката, но ударът му бе спасен от Тим Хауърд, който запази точката за "карамелите".