ЦСКА стъпи на криво на \"Армията\", \"акулите\" взеха точка

21:28
Отборите на ЦСКА и Черноморец Бургас не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в среща от 15-я кръг в родната "А" група. Двубоят се играе на стадион "Българска армия" пред около 2000 зрители, а главен съдия беше международният арбитър Антон Генов.

Домакините бяха по-активният отбор през първата част, но не успяха да стигнат до гол. В началото на срещата далечен удар на Коста Янев бе спасен от Паскал Борел. Гостите също поглеждаха към вратата на домакините, а гол на Фернандес бе отменен от Антон Генов, заради игра с ръка на нападателя. Мишел Платини също имаше две добри възможности да открие резултата през първите 45 минути, но пропусна да реализира.

През втората част натискът на домакините се увеличи, но до гол така и не се стигна. Отново далечен удар на Коста Янев бе спасен от Борел, който се представи на много високо ниво. Йордан Минев достави много добро центриране към Мишел Платини в 71-а минута, но ударът с глава на бразилския централен нападател беше много лек и не затрудни стража на гостите. С два удара по посока на вратата на "акулите" се отчете и Руи Мигел, който шутира от дистанция, но не намери очертанията. Последното и най-сериозно положение се откри пред Мишел Платини, който отправи страхотен удар в левия ъгъл на Борел, но немският страж прояви страхотен рефлекс и отрази.

ЦСКА - Черноморец - 0:0

Ето и стартовите състави на двата отбора:
ЦСКА: Чавдаров, К.Стоянов, Бранеков, Попов, Виданов, Минев, Янчев - к, Янев, Делев, Платини, Руи Мигел

Черноморец: Борел, Терзиев, Дянков, Кръстев, Старокин, Хайри, Цонков, Гонзалес, Фернандес, Морис, Нуньо