Реал мина през туш, но победи Алмерия на \"Бернабеу\" (видео)

22:52
Реал Мадрид победи Алмерия с 4:2 на "Бернабеу" в мач от поредния кръг на испанската Примера.

"Белия балет" имаше надмощие през първото полувреме и логично стигна до попадение, дело на защитника Серхио Рамос в 31-а минута след центриране от корнер. Домакините се оттеглиха на почивка с гол преднина и сякаш всичко вървеше по план.

През вторите 45 минути обаче, скромният тим на гостите шокира "Бернабеу" само в разстояние на няколко минути. Фернандо Сориано изравни в 58-а минута, а 4 по-късно Калу Уче изведе Алмериа напред в резултата.

Реал се стресна и успя да стигне до 2:2 с попадение на Игуаин в 73-а минута. Превъзходството на "кралския клуб" доведе до дузпа, която обаче Кристиано Роналдо пропусна. Все пак тимът на Мануел Пелегрини отбеляза трети гол, дело на Карим Бензема в 83-а минута.

Веднага след това Роналдо се реваншира за пропуска си от бялата точка и окончателно реши мача с четвърто попадение за своите. След това обаче португалецът си изпроси жълт, а в 89-а минута и червен картон.

По-рано днес Севиля и Валядолид завършиха 1:1, а Атлетико Мадрид победи Херес с 2:0 като гост.