Безкомпромисен Милан смачка Сампдория

21:08
Отборът на Милан победи Сампдория с класическото 3:0 на стадион "Джузепе Меаца" в мач от 15-я кръг на италианската Серия "А". Така "росонерите" вече имат 31 точки в класирането и скъсяват дистанцията с лидера Интер на 4 точки преди дербито на кръга между Ювентус и "нерадзурите".

Първото попадение за Милан стана дело на нападателя Марко Бориело с глава във 2-а минута на срещата, след отлична асистенция на Роналдиньо. 20-минути по-късно отново Роналдиньо подаде добре в наказателното поле на Сампдория, където Кларанс Зеедорф отправи силен шут с десния крак за 2:0.

Класическата победа за "росонерите"  подпечата младият нападател Алешандре Пато, който проби между двама бранители на гостите и реализира от близо за крайното 3:0 в 24-а минута.

През целия мач по-добрият отбор беше този на Милан, а гостите от Сампдория трудно достигаха до наказателното поле на "росонерите" и опасностите пред Дида бяха доста малко.