Нова издънка за Ливърпул, Арсенал с резонна победа

18:57
Отборът на Ливърпул продължава със слабото си представяне, след като днес не успя да победи тима на Блекбърн като гост в среща от 15-я кръг на английската Висша лига. Мачът на "Иууд Парк" завърши наравно при резултата 0:0. Капитанът на "червените" Стивън Джерард изигра днес своя мач номер 500 с екипа на своя тим, но това не помогна за постигане на успех.

В друга среща от кръга Арсенал постигна очаквана победа над тима на Сток Сити с 2:0 на "Емирейтс Стейдиъм". Попаденията за "артилеристите" реализираха руския халф Андрей Аршавин в 26-а минута и Аарън Рамзи в 79-а минута. Капитанът на "топчиите" Франсеск Фабрегас пък пропусна да вкара гол от дузпа през първото полувреме на мача.

По този начин съставът на Арсен Венгер излезе на трето място в класирането на Висшата лига с 28 точки, зад тимовете на Челси и Манчестър Юнайтед.