Юнайтед вкара четири на Уест Хям, Бербатов поигра след почивката

18:51
Манчестър Юнайтед победи Уест Хям като гост с 4:0 в мач от поредния кръг на Висшата английска лига.

Поради многото проблеми с контузени футболисти в състава на шампионите, някой играчи днес заеха непривични постове, а българският нападател Димитър Бербатов остана на пейката и се появи на терена в 67-а минута.

Тимът на сър Алекс Фъргюсън не се представи на ниво през първото полувреме, но успя да поведе със страхотен гол на Пол Скоулс в 45-а минута. Попадението на халфа се оказа преломния момент в мача и след почивката гостите поразиха вратата на Уест Хям още 3 пъти.

Юнайтед овладя инициативата в началото, но за 20 минути игра успя да стигне само до един опасен удар с глава на Антонио Валенсия. Преди това пък "чуковете" имаха шанс да открият след грешка на Райън Гигс. Уелсецът обаче след това се реваншира за лошото си отиграване и спаси своите от сигурен гол.

"Червените дяволи" бяха доста беззъби в предни позиции, а в средата на полувремето Уест Хям изравни играта и често поглеждаше към вратата на Кушчак. В 30-а минута Гари Невил, който игра като централен защитник, получи разтежение и бе заменен от Майкъл Карик. Пет по-късно Уейн Рууни бе изведен добре срещу Робърт Грийн, но вратарят се оказа по-бърз и го изпревари.

Тимът на сър Алекс Фъргюсън натисна в последните 5 минути на полувремето и Пол Скоулс в 45-а със страхотен шут от границата на наказателното поле матира стража на Уест Хям.

През втората част "червените дяволи" заиграха доста по-уверено и отбелязаха още 3 попадения.

Дарън Гибсън в 61-а минута с чудесен шут от далеч матира вратаря на домакините. В 67-а на терена се появи и Димитър Бербатов. Мачът окончателно приключи, когато в 71-а Антонио Валенсия засече прострелно центриране и покачи на 3:0. Минута по-късно Уейн Рууни без проблем отбеляза четвърти гол, след като получи хубаво подаване от Валенсия.

Уест Хям: Грийн, Спектър, Томкинс, Габидон, Илунга, Колисън, Ковач, Паркър, Станислас, Франко, Хинес

Манчестър Юнайтед: Кушчак, Браун, Невил, Евра, Флетчър, Гибсън, Андерсон, Скоулс, Валенсия, Гигс, Рууни