Локо София вкара три на \"смърфовете\" и счупи гредите в \"Надежда\"

15:49
Локомотив София победи Локомотив Пловдив у дома с 3:0 в мач от 15-я кръг на родната "А" група.

Столичните "железничари" бяха по-добрият отбор през цялото време и заслужено стигнаха до успеха.

Двубоят тръгна лошо за "смърфовете" и още в 11-а минута Сингбо бе изгонен, след като спря непозволено откъсващия се сам срещу Кирил Акалски Зоран Балдовалиев. Мартин Камбуров откри резултата в 36-а минута. Нападателят бе изведен сам срещу противниковия вратар и технично го преодоля. Въпреки добрите положения, които футболистите на Драгомир Окука създадоха, на почивката преднината им бе само от един гол.

През вторите 45 минути обаче тимът от "Надежда" затвърди успеха си с нови две попадения. Митев в 55-а покачи на 2:0, а в 73-а Христо Златински оформи крайното 3:0 по малко куриозен начин. Голмайсторът първо падна в наказателното поле, но съдията не свири нищо, след това се изправи, овладя си топката и я мушна зад Акалски.

До края домакините три пъти удариха гредата и на няколко пъти пропуснаха да направят успеха си още по-убедителен.