Литекс с лекота продължава напред за Купата на България

15:26
Отборът на Литекс победи с 4:0 Пирин Гоце Делчев и се класира за третия кръг в турнира за Купата на България. Пред 2000 зрители на градския стадион в Гоце Делчев водачът в "А" футболната ни група и настоящ носител на Купата се наложи категорично над своя съперник.

В 14-а минута след груба грешка на вратаря на Пирин Юсев резултатът бе открит в полза на "оранжевите". Диего центрира от корнер, стража на тимът от Гоце Делчев улови и изпусна топката, до която стигна Сандриньо. Бразилецът не сбърка и от близко разстояние вкара за 1:0 в полза на ловчанлии. В 37-а минута резултатът стана 2:0 в полза на Литекс. Саидходжа овладя рикоширала топка и от седем-осем метра я прати във вратата на Юсев.

В 69-а минута Цветанов с красиво попадение направи резултата класически. Крайният резултат бе оформен в 90-а минута, когато Сандриньо изведе младия Миланов, който прехвърли вратарят на Пирин за 4:0.