Реал Мадрид продължава да трупа победа след победа, като този път надви Еспаньол с 2:0 на “Бернабеу” в мач от петия кръг на Ла Лига. По този начин “белите” запазват лидерската си позиция без значение как ще завърши срещата на Барселона.
Двубоят символично започна с начален удар на едно мароканско момче - Абдерахим Уида, чиито родители наскоро са загинали в земетресение.
Изненадващо гостите организираха първата опасност и отправиха точен удар още в 46-ата секунда, но Куртоа го спаси.
Иначе Реал очаквано натисна, но не успяваше да създаде никакви опасности. Това накара Едер Милитао да заложи на далечен удар в 22-рата минута, който се оказа неспасяем за вратаря на Еспаньол - 1:0.
Тимът на Чаби Алонсо продължи да доминира почти тотално, но така и не успяваше да уцели вратата. Еспаньол пък се доближи до гола чак във финалните секунди на първото полувреме при едно центриране от фал.
В добавеното време на тази част Винисиус Жуниор най-накрая успя да се изстреля напред по крилото и подаде към Мбапе, който от чиста позиция стреля в аут.
Французинът обаче се реваншира точно след паузата, след като в 47-ата минута - по подобие на Милитао - отправи далечен точен удар за 2:0.
Мбапе блесна и в 66-ата с опасен удар, който беше спасен от вратаря, но последва добавка на Вини Жуниор, която се отби в гредата.
Играчите на Еспаньол така и не успяха с нищо да притеснят домакините, което направи финалните минути протоколни.






















За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!
Регистрация