Барса победи Херес и излезе на 5 точки пред Реал Мадрид (видео)

00:54
Лидерът в Примера дивисион Барселона победи при гостуването си на Херес с 2:0 в изтеглен мач и отвори разлика от 5 точки от втория Реал Мадрид.

След нулево първо полувреме и доста пропуски от страна на двата състава, Тиери Анри в 46-а минута разпечата вратата на домакините. Тимът на Херес се опита да реагира и на свой ред създаде няколко много опасни положения пред вратата на Барселона, но Виктор Валдес бе на ниво.

В даденото от съдията продължения Златан Ибрахимович получи страхотен извеждащ пас от Лионел Меси и с техничен прехвърлящ удар направи резултата 2:0.