Блекбърн изхвърли Челси от Карлинг Къп след дузпи, вижте кой пропусна (видео)

00:56
Блекбърн победи по изключително драматичен начин състава на Челси и се класира за 1/2-финалите в Карлинг Къп. През редовните 90 минути формациите на Сам Алърдайс и Kарло Анчелоти не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2, а в продълженията отборите си размениха по още едно попадение за 3:3.

Никола Калинич откри резултата за домакините още в 6-а минута и този резултат се запази до почивката, въпреки че в игра за лондончани бяха огромна част от титулярите. През вторите 45 минути в игра се появи Дидие Дрогба и след само три минути престой на терена африканецът изравни резултата - 1:1. Неговият сънародник Саломон Калу изведе формацията от Лондон напред след още 5 минути игра, а австралиецът Брет Емертон оформи крайното 2:2 в 63-а минута.

В началото на първото продължение домакините излязоха напред в резултата след точно изпълнена дузпа от страна на Бени Мак Карти, а в 122-а минута на срещата португалецът Пауло Ферейра възстанови равенството.

При изпълнението на дузпите Блекбърн печели с 4:3.
Ето и как се развиха те:
Бени Мак Карти - 1:0 гол                                           Михаел Балак - пропуск, Робинсън спасява
Брет Емертон - 2:0 гол                                              Дидие Дрогба - 2:1 гол
Винс Грела - 3:1 гол                                                  Флоран Малуда - 3:2 гол
Никола Калинич - пропуск, Иларио спасява         Юри Жирков - 3:3 - гол
Хойлет - 4:3 гол                                                         Гаел Какута - пропуск