Бенфика и Евертън записаха победи и вече мислят за следващата фаза

21:59
Отборите на Бенфика и Евертън се класираха за елиминационната фаза на турнира Лига Европа след като постигнаха победи при гостуванията си съответно на БАТЕ Борисов и АЕК Атина.

Лисабонските "орли" изиграха доста силен мач в Беларус и заслужено си тръгнаха с пълния актив от точки и резултат 1:2. След нулево първо полувреме аржентинецът Хавиер Савиола и Коентрао направиха резултата 2:0 в полза на гостите, преди централният бранител на португалците Давид Лиус да си отбележи гол и да оформи крайното 2:1.

Английският Евертън също се класира за следващата фаза след пестелива, но много важна, победа на гръцка земя срещу АЕК. Единственото попадение за минималното 1:0 отбеляза руснакът Диняр Билялетдинов, който осигури победата на "карамелите" още в 6-а минута.

Така Бенфика и Евертът ставана двата отбора, които продължават надпреварата като класирали се от група 9 на Лига Европа.