Сангаре почти сигурно ще пропусне реванша със Сабах

18:48
Сангаре почти сигурно ще пропусне реванша със Сабах

Централният нападател на Левски Мустафа Сангаре няма да може да играе в утрешния мач на тима срещу Спартак (Варна), а почти сигурно и реванша със Сабах в четвъртък. Това каза наставникът на "сините" Хулио Веласкес на днешна пресконференция. Причината е мускулната контузия, получена в първия двубой с тима от Азербайджан в София. 

"Не всички играчи са в добра кондиция. Със сигурност отпада Сангаре, като вероятно няма да е само за този мач. Получи по време на мача със „Сабах“ мускулна травма, което със сигурност го вади от утрешния мач и от още няколко вероятно. При Ради Кирилов нещата се развиват добре и би трябвало да попадне в групата, а дали ще е в стартовите 11 или на пейката ще преценим. При Костадинов нещата вървят добре. Трябва да проследим неговото състояние по време на днешната и утрешната тренировка. Фабиен трудно би се включил в утрешния мач, но неговата ситуация няма общо с тази на Сангаре. Фабиен трябва да го следим в днешното и утрешното занимание. Трудно би попаднал в групата Фабиен, но през седмицата е по-вероятно да се оправи, което не важи за Сангаре", каза испанският специалист.

"Не ме притеснява, а съм загрижен за който и да е, когато отсъства от състава. Това не е нещо, което се случва за първи или последен път. Аз не се оплаквам, винаги търся решение", каза още треньорът за отсъствието на Сангаре в ключов момент от сезона. Това ще даде нова възможност на Борислав Рупанов да покаже таланта си, след като се разписа в последните два мача на тима.

"Надявам се играчите да са готови, да са превключили. Няма никаква разлика тази седмица с предишните. Всички подхождат с голямо ниво на отговорност. Разчитам, че ще сме добре подготвени. Съзнаваме, че ако оставим Спартак да играе свободно и на контраатака, ще ни създадат проблеми. Ще се опитаме да изиграем добър мач и да го спечелим", обеща Веласкес.

"Би било проблем, ако нямаме време да анализираме Спартак (Варна). Разбира се, че сме го направили, те имаха официални мачове. Ясни са ни силните и слабите им страни. Всеки противник заслужава нужното уважение. Подхождаме смирено, здраво стъпили на земята. Нищо освен победата не може да ни задоволи", завърши Хулио Веласкес. 

Булевард

За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!

Регистрация