Барселона най-после показа класа

07:21
Броени дни, след като Барселона записа победа в груповата фаза на Шампионската Лига с 3:1 срещу португалския Спортинг, постигна нов при това още по-убедителен успех с 6:1 като гост на Спортинг Хихон.

"Каталунците" до момента имаха една спечелена точка в двата изиграни мача и черните облаци над Пепе Гуардила тегнеха.

Испанският гранд не срещна особени трудности в този голов спектакъл и шестте попадения са доказателство за всичко това.

Головата фиеста откри Шави в 27-та минута, а само 6 по-късно и Ето\'О записа името си сред голмайсторите. Втората част бе още по-интересна, като Хорхе си вкара автогол, за да стане преднината на Меси и компания класическа. Почетния гол за домакините дойде още в ответната атака за 1:3 и това бе всичко, което новаците в Примера дивизион можаха да направят срещу разигралият се гигант.

Последваха нови 3 гола, а техни автори бяха Иниеста и Меси, който отбеляза за 1:5 в 86-та и оформи крайното 1:6 в 89-та минута.

С успеха си Барселона се изкачи на девета позиция, докато Спортинг се закотви здраво на дъното без спечелена точка.