С гол на Ибра, Барса подчини Реал Мадрид на \"Камп Ноу\"

23:55
Барселона победи вечния враг Реал Мадрид с 1:0 в супердербито от 12-я кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят значително отстъпваше по качество на онова 6:2, което съперниците сътвориха в края на минали сезон. Мачът бе равностоен, с редица възможности и за двата отбора. В герой за "каталунците" се превърна влезлият като резерва Златан Ибрахимович, който в 56-а минута отбеляза единственото попадение.

През първата част двата гранда предложиха изключително динамична игра, но до гол така и не се стигна. Реал Мадрид изглеждаше по-опасният отбор благодарение на комбинативната игра на бразилеца Кака и Кристиано Роналдо. Най-голямата опасност за първите 45 минути дойде в средата на полувремето, когато невероятен пробив на плеймейкъра Кака завърши с пас към Роналдо. Бившият играч на Манчестър Юнайтед имаше чудесна възможност да открие, но ударът му бе избит от Виктор Валдес, който реагира чудесно и отклони кълбото с десния си крак.Най-активния за домакините Лионел Меси бе посрещам още в средата на терена от дефанзивния полузащитник Ласана Диара и нямаше много възможности за изява.

В началото на второто полувреме Барса опита натиск и опасно центриране на Андрес Иниеста бе избито от Раул Албиол. Мачът се развиваше на изключително бързо темпо и това бе основната причина за някой неточни отигравания в средата на терена. Съперниците се опитваха да играят технично, с едно докосване, а в 54-а минута след страхотна контра Игуаин финтира защитник и остана сам срещу Валдес, но Пуйол в последния момент се намеси и предотврати сигурен гол.

В 56-а минута Златан Ибрахимович, който току що се бе появил на терена засече с крак чудесно центриране на Дание Алвеш и препарира Икер Касияс за 1:0 в полза на Барса.

Кристиано Роналдо бе много деен и дори пробва да си изработи дузпа, но реферът остана безмълвен. В 66-а минута най-скъпият футболист на света бе заменен от Карим Бензема. Три по-рано пък Серхио Бускетс от домакините бе изгонен.

До края и двата отбора създадоха нови изгодни ситуации за нови попадения, но гол не падна. Ласана Диара също бе пратен под душовете в 90-а минута, а Берса взе сериозно психологическо предимство пред вечния враг и отново излезе на първа позиция в Примера.

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Алвеш, Пуйол, Пике, Абидал, Буцкец, Шави, Кейта, Иниеста, Меси, Анри

Реал Мадрид:
Касияс, Рамос, Пепе, Албиол, Арбелоа, Шаби Алонсо, Ласана Диара, Кака, Марсело, Роналдо, Игуаин

Cris_7
30.11.2009 18:32

айдее смешници от Реал Мадрид видяхте кой е най-добрият отбор в света *devil* БАРСЕЛОНАА *beer* *thumb_up*

boc1
30.11.2009 18:26

барселона симулантите *thumb_down* даже и съдията ви помагаше *stop*

soni_14
30.11.2009 16:35

Ибра как им го набута само *thumb_up* а тези които казват че Барса не заслужаваше победата са завистливите фенове на РЕАЛ МАДРИДКОН *lol*

sushenika
30.11.2009 11:47

браво барса!!!!ШАМПИОН ОЛЕ ОЛЕ!!! *thumb_up* *thumb_up*

man4estar4o
30.11.2009 10:29

и по мсат кабелната го даваха на 69канал (спорт)

Barca_fen112
30.11.2009 10:02

Bat_Vane те го даваха по твто и аз там го гледах ,но канала е ТВ+ а само булсатком го имат *wink*

Bat_Vane
30.11.2009 09:37

А може ли такава излагация и боклущина - да не дават мача по нито една телевизия ! Иначе могат по цял ден да пускат само абсолютни простотии как кой бил залял с киселина друг и за разни пилешки , свински говежди и незнам си кви грипове , ама едно интересно нещо няма да пуснат като този мач например ваща майка и тъпаците . *angry* *angry*

Marko4123
30.11.2009 08:24

Мачът може да свалите от futbolisti.com *wink* ако сте го изпуснали

martosas
30.11.2009 00:34

Тука е така.. неотралните фенове казват най-добре. Барса са мн добър отбор с мн добри играчи но не са извънземни!! Даже според мене няма да спечелят ШЛ. Добър отбор но не и извънземни !

Notlike
29.11.2009 23:38

Хайде стига бе. Реал надиграли Барса. Аз гледах мача, гледах и статистиката. Ако се не лъжа, точните удари бяха 6:3 за Барса или нещо от сорта. Реал имаха две сериозни положения, но Пуйол с шпагат отрази топката на два пъти. Барса накрая изтърва чрез Меси. Като цяло беше тактическа битка, никой не взе голям превес, но хайде стига с тея фанатични коментари Барса размаза Реал или Реал не заслужаваше да загуби, защото игра по-добре. Равностойна игра, но трябва да отбележим и факта, че 30 минути Барса игра с човек по-малко. По-добре са играли, взели са мача. Точка на спора, няма какво да викате "Барса е по-добър, Реал ще им нашари гъза на Бернабеу" *thumb_up*

shadowblase
29.11.2009 23:17

GodOfHatred ти си ебати нещастното същество. Говореше много преди мача, са като ви бихме поне замълчи. Ти с тоя КАЗАН се осра.КАЗАНА та КАЗАНА, да ама вече не си интересен на никой и само се самозалъгваш. Реал бяха мн надъхани и мача беше доста равностоен, но второто полувреме доста натиснахте щото бяхме с човек повече. Трябваше тогава да вкарате, но нашата защита издържа. Последните 10 мин. Реал се скъсаха да спъват и да се ритат. Барса просто би психически и тактически. Не показахме най-доброто и пак ви бихме. Ясно ми е че си някво тъпо лапе на 12 години, фенче на манекена ама дръж се като мъж, а не да казваш на черното бяло

Djamba
29.11.2009 23:16

br7 къде си?Не се крии излез със само4увствие и ме поздрави за победата на Барселона.И да допълня за засада и дума не може да става.Двама от Реал апокриха засадата.Ибра изко4и отзад и растреля Касияс.Как не скъса мрежата не знам,мн злобен гол. *party*

koki4aaa
29.11.2009 23:10

Признавам че в началото на мача изтръпнах при пропуска на Роналдо и си помислих че ще паднем ,но с влизането на Ибра всичко си дойде на мястото .

koki4aaa
29.11.2009 23:08

Като върл привърженик на каталунският супергранд ,ще кажа че Барса победи заслужено с 1-0 *thumb_up* *thumb_up*

koki4aaa
29.11.2009 23:04

Начукахме го анално ма шибаните мадритисти ,евала САМО БАРСАААААА *beer* *thumb_up* *party*

sandeross
29.11.2009 23:03

всеки си има мнение за мача.но най-важното е победата.е,реал загубиха а барселона победи.фактите са факти.това че някой щял да вкара и мача да тръгне друго яче са пълни глупости.никой неможе да каже какво щеше да стане след това.за този мач реал бяха с големите претенции,но нищо не спечелиха от него,освен срамът.бяха два пъти по уверени от миналата година и сега за това два пъти повече ги боли.два пъти по тежко е падението им въпреки че не е с 6:2

Dark_6
29.11.2009 22:59

и кво са заслужавали реал уе ахахха та те последните 40 минути ги прекара при касияс не стига че изгониха играч на барса ми пак съдията мрете .. FORZA MILAN hahahahah

ForzaMilan1899
29.11.2009 22:58

Барса бяха по-добри.И те си испуснаха положенията.Онова в края на Меси просто трябваше да е гол.Честито на всички! *party* *beer* VISCA EL BARCA

GodOfHatred
29.11.2009 22:57

Неутралните фенове казват истината.Каталунците си мислят пак че са "извънземни" ама още другия кръг ще загубят точки *lol*

el_diablo
29.11.2009 22:55

Реал изпуснаха победата, в началото бяха по-добри и ако Роналдо и Марсело си бяха вкарали положенията, не им мърдаше загубата на Барса.Казвам го като неутрален фен !

holliwood
29.11.2009 22:54

GodOfHatred може да са паднали от Казан ама много трудно *lol* може би казана са имали късмет или мача е бил уговорен *joking*

mafiot4etata
29.11.2009 22:52

Извинявам се, че побеснях, ама тоя мн ме ядоса

GodOfHatred
29.11.2009 22:51

Браво El_Madrigao ето имало нормални хора в този сайт дето виждат истината.Ще дойде време и Парца ще реват като пребити мастий а аз ще се смея както и сега при мисълта че са паднали от КАЗАН!!!!! *lol*

holliwood
29.11.2009 22:50

mafiot4etata ти да не атакуваш коментарите *erm* ако наблюдаваш коментарите и пишеш противоположни на тях каментари значи си Егоист ако си момиче Егоистка *joking*

El_Madrigao
29.11.2009 22:47

Като неутрален, който е гледал мача мога да кажа само , че Реал изтърва Барса в този мач *wink* но просто се вижда че този отбор на Реал има голям потенциал за в бъдеще...относно съдията не мога да не кажа че явно подпираше Барселона *thumb_up* да вземем например случая с Кейта който извърши 10-12 нарушения поне 3 от тях заслужаваха жълт картон а той цял мач не получи нито 1 такъв...изводите си ги направете сами

29.11.2009 22:46

Първо, че не ми се умира при теб, второ за четвърти път ти казвам: СКРИЙ СЕ и си поплачи до мама и тати

radenberger
29.11.2009 22:43

GodOfHatred да незабравяме цялото ви име реал-м АЛКОНКОР.Вие отпаднахте от купата на краля а ние сме на първо място в групата ни за това по-добре млакни и недеи да ставаш за смях като жалкото си отборче

holliwood
29.11.2009 22:41

В тоя мяч Реал се показаха че са много пъргави особено Роналдо *lol* Иначе само Роналдо играеше по-добре от другите Балеринки *sick* и не спорете че 3 пъти нарушения срещу Месси и съдията свири обратно *angry*

SchweppesS

лоол GodOfHatred отде го научи тоя лаф лееелелеле сигурно баща ти така ти говори сека вечер

GodOfHatred
29.11.2009 22:36

Да се радват сега на супер измъчената си победа накрая Реал като е шампион ще се чудят какво става *lol* Парца на сапун!!!!

Tobby
29.11.2009 22:35

Нищо не струват тея боклуци Реал. *stop* Цял мач се ритаха и не заслужаваха точката. Просто бяха жалки белите мишоци пред Супер Барса *lol* *joking* 100 години не са ги били и в следващите 100 няма да ги бият сигурно *lol* Долни смешковци ..

Dido_Man_U

Нали знаете как викат феновете на Барса за ГАЛОШтикос . Х*й за Мадрид *lol* *lol* *thumb_up* *beer*

SchweppesS
29.11.2009 22:33

реви GodOfHatred реви, просто колко съм щастлив когато магарета като тебе говорят 2-3 преди тва как ще ни бият на 100% а после се оправдават с кво ли не реви и се надявай времето да тече по-бавно до следващата среща на Бернабеу и тогава ще получа същото дежа вю както и сега.

sasedq

Барса е там кадето и е мястото - на върха.И в шампионска лига и в примера както и продалжава да се бори за купата на краля за разлика от някой отбори които падат от алкоркон.

holliwood
29.11.2009 22:29

Барса шампиони *thumb_up* В двубоя се видя че Барса играят по-добре с топката + това Барса не бяха на най-високо ниво и пак ги биха.За Реал мога да кажа че играеха много добре в атака и навлизаха много опасно към вратата на Валдес иначе им трябва време да се апдатират и да играят по-точно *wink*

GodOfHatred
29.11.2009 22:28

Айде каталунски мишки ликувайтве супер измъчената си победа днес се видя кой е по-добрия отбор.Реал МАЧКА цял мач Парца не знаеха къде са и един миг луд късмет им донесе победата.Айде радвайте се до следващата среща в Примера когато ще е поредната ви издънка с някой слабак *lol* Реал & КАЗАН >>>> ПАрца!!!!!

Роналдо да вкарва 10-20 няма да казвам кво в гъза си

Resorter
29.11.2009 22:27

Кристиано щеше да вкарва 10-20 гола......

SnickersaKu4ko
29.11.2009 22:26

1вото полувреме беше равностойно даже Реал играеха по-добре обаче 2рото Барселона заигра по добре и можеше да вкара доста повече от скромния гол и Реал имаха шансове но бяха доста по малко заслужено биха според мен

29.11.2009 22:25

Ами ще се радваме и ще продължаваме с бъзиците, както вие през сезон 2007-2008 така, че млъквайте и си гледайте купата на снимка

sasedq
29.11.2009 22:23

Реал колкото и пари да похарчат за футболисти няма как да купят най добрите защото те са в барселона.

re99999

"djamalko" по-добре мълчи , че си мн просто парче .

shishev
29.11.2009 22:22

Направо ми е жал да ви чета коментарите... селяни на мах... ! Радвайте се на победата и това е!

sasedq

Просто се видя колко слаби безпоможтни и жалки са реал мадрид.Просто от каквато и страна да погледнем барселона са по добрия отбор.Защитата- Пике и Пуйол просто няма нужда да се коментират особено капитана. Не позволиха на реал 1 удар да отправят към валдес просто невероятни и безгрешни.В средата на терена кой ще надиграе иниеста и шави ? Дърваря диара ли ? Просто няма нужда от коментар реал мадрид могат да се проват друга година за първенството като похарчат 600 милиона че с 300 вече видяхме че не става.

Bunkos
29.11.2009 22:21

аз несъм фен на Барса нито на Реал но мога само да кажа всички фенове на РЕАЛ да млъкнат.. не барса не видяха топката,а ПО ТОЧНО РЕАЛ МАДРИД НЕ ВИДЯ ТОПКАТА през целия ма4 заслужена победа за БАРСА БРАО... ДО КОЛКО РЕАЛ Е ДОКАЗАНО ЧЕЕ ОТБОР ДА ПРОВАЛЯ КАРИИЕРИТЕ НА ФУТБОЛИСТИТЕ...

29.11.2009 22:20

Alcaida евала братле.Къде сте смешки бели осрани с с*ерма .Чесито на всички катлаунци доказахме ,че дори и с човек по-малко в такъв момент на 110 ни рожден ден победихме ЗАСЛУЖЕНО невероятна игра и прекрасен ИБРАКАДАБРА.... просто във всяко едно отношения ги надиграхме.Те имаха своите шансове но Аналдо и компания доказа ,че са просто МАНЕКЕНИ...а сега до всички фенове Реал поне 2 месеца ходете и се скриите лайнари *lol*

united_vidic15
29.11.2009 22:19

БАРСЕЛОНА са си БАРСЕЛОНА , РЕАЛ колкото и играчи да купуват колкото и пари да харчат не могат да подминат класата на БАРСЕЛОНА това е мили мои завистници ! *thumb_up* *stop*

29.11.2009 21:49

Имаше засада,обаче много много тънка.Може би 10-15 сантиметра,ако не и по-малко...спорно се получи.Иначе в тоя мач се убедих,че реал са най-добрия отбор в света ако става въпрос за контра атака,и все пак тва не им достигна...и бтв,Роналдо колко време не е играл така интензивно,и пак на няколко пъти избухна и надбяга Дани Алвеш и другите двама централни на Барса...тоя е за лекоатлет направо.Хубав мач.

Alcaida

Хахаха, на Лапорта му замириса на лайна *lol* Май СЕДЯЩИЯТ ДО НЕГО се насира *lol*

Alcaida
29.11.2009 21:44

300 млн. за трансфери = Най-смешния отбор в галактиката *lol* Ето това са "Ел Палячос"

jaws
29.11.2009 21:43

GodOfHatred ние в казана а вие в Алкоркон *lol*

Alcaida
29.11.2009 21:32

Fi4o_CskA *lol* ТОВА ВИ ОСТАНА ЕДИНСТВЕНАТА НАДЕЖДА, БРАТ *lol* ЧЕ С ЧОВЕК ПОВЕЧЕ, БИХТЕ СЕ ДОБРАЛИ ДО ИЗМЪЧЕНО РАВЕНСТВО *joking* ДААА, АМА ТОВА НЯМА КАК ДА СТАНЕ... ВИЕ СТЕ ЕДИН ПЪТУВАЩ АТРАКЦИОН, ДЕТО СТАНА ЗА СРАМ ОТ КВАРТАЛЕН ОТБОР КАТО АЛКОРКОН.

GodOfHatred
29.11.2009 21:19

Баси късметлийте!!!!Реал ги мачка а тоя от засада вкара радвайте се каталунски боклуци *lol*

denit0
29.11.2009 20:57

аве хора тея линкове не работят ама аз го гледам от други линкове и си работят мн добре *wink*

manunited666
29.11.2009 20:55

Валдес на 3-4 пъти ги спаси от гол.До момента Реал показва по-стойностна игра а Барса още до голово положение не са стигнали.

boc1
29.11.2009 20:53

Въпреки, че съдията свири за барса реал ги надигра *wink*

sushenika
29.11.2009 20:35

дано барса бият анри да шие *thumb_up* пак циганина от португалия нищо да не направи *sick* *erm* БАРСА 1ВИ В ИСПАНИЯ!!!

sushenika
29.11.2009 20:30

boc1
29.11.2009 20:21

Само единия линк работи, другите не! И то лагва толкова, че не може да се гледа *evil* *angry*

liverbird1892
29.11.2009 20:19

мача неможе да се гледа тука опрайте си бъгавия сайт 1 нещо неможе да свършите като хората затва хора бегайте на тв-то мач неможе се гледа тука щото яено Българина си е некадърен чоек тва ако беше някпй испански сайт мача щеше да се гледа без проблем

29.11.2009 19:41

Я се скрийте,бре,ако Раул играе мача няма да звърши с победа за Барса в никакъв случай...Ще даде всичко за да успее неговия отбор ,по всикчо личи ,че това ще му е последния сезон за Реал...

ramosdabest
29.11.2009 19:36

изобщо не се знае кво ще се случи в тоя мач . Не напразно е един от най-чаканите и е El Classico . Така че резултати за тоя мач не се дава а само се гледа . Може да е 1 ца , да е Х , или пък 2 ка . Никой не знае . Приятно гледане *thumb_up*

29.11.2009 19:35

дали ще върви добре или пак ще гледаме комикси и само глас без картина ?

darkdevilwell
29.11.2009 19:30

тия па лелелел РЕАЛ са фаворити ве К.Роналдо само да играе глеи кво стааа

sasedq
29.11.2009 19:27

Ясно е че реал нямат шансове не мисля че има смисал от коментари.

riba4o
29.11.2009 19:19

барса 6те победи макар и трудно до каря само барса но милан са на финал на 6ампионската лига барса ура но милан 6те реже галавата на катания и на останалите !!!!!!!!!!!!!!!МИЛАН