Берое тресна Литекс за втори път през сезона и завърза \"А\" група

16:18
Берое победи Литекс с 3:0 у дома в мач от 14-я кръг на "А" футболната ни група и нанесе втора загуба в шампионата на "ловчанлии", които са лидери във временното класиране.

Първото полувреме бе равностойно, с куп голови положения и пред двете врати, а Христо Янев изпусна дузпа. През втората част "оранжевите" не приличаха на себе си и в рамките на две минути получиха две попадения, които нямаха сили да върнат. В 90-а "заралии" направиха победата си класическа.

Двубоят в Стара Загора започна много динамично като за 5 минути бяха създадени по две опасни положения и за двата тима. Най-чистото обаче бе за домакините, като в 5-а минута Георги Андонов не успя да преодолее стража на Литекс Урош Голубович от непосредствена близост.

В 22-а минута неволна игра с ръка на Тодор Тодор в наказателното поле доведе до дузпа за Литекс. Христо Янев застана зад топката, но не успя да реализира, след като ударът му срещна напречната греда на Пейков.

В 34-а минута отново Христо Янев можеше да изведе "оранжевите" напред в резултата след груба грешка в отбраната на Беров, но стражът на домакините парира изстрела на бившия играч на ЦСКА.

"Заралии" започнаха по-добре втората част и Искрен Писаров можеше да открие, но пропусна от удобна ситуация. В средата на полувремето обаче Берое реши всичко само за няколко минути.

В 67-а минута Иво Иванов се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на Литекс и стреля през куп от играчи. Голубович явно не видя добре топката, улови я, но след това я изпусна и тя се търкулна във вратата му. Две по-късно пък Пламен Николов събори Дончо Атанасов в пеналта и съдията свири дузпа. Георги Андонов стреля от бялата точка, Голубович парира удара му, но при при добавката футболистът на Берое не сгреши.

До края домакините изпуснаха още 2 изгодни положения, а Христо Янев имаше претенции за дузпа. Андонов в последната минута пък заби последния пирон в ковчега на Литекс - 3:0 за "заралии".

"Ловчанлии" не приличаха на себе си през вторите 45 минути и логично загубиха гостуването си в Стара Загора.

Стартови състави:

Берое: Пейков, Александров, Иванов, Тодоров, Бачев, Костадинов, Жеков, Димитров, Хикмет, Писаров, Андонов

Литекс: Голубович, Барт, Венков, Янев, Том, Сандриньо, Нифлор, Николов, Йеленкович, Попов, Бодуров