Левски без проблеми срещу Мантана на \"Герена\"

20:47
Левски победи Монтана с 3:1 на "Герена" в мач от 14-я кръг на родната "А" група.

"Сините" бяха по-добрият състав на терена, като само в началните 20 минути не успяха да създадат нищо смислено в предни позиции. Георги Христов и Жоазиньо бяха точни за домакините, а футболист на гостите си отбеляза автогол. Бето в края на първото полувреме бе авторът на почетното попадение за Монтана.

Първата сериозна възможност се откри през Жоазиньо, който в 21-а след пас на сънародника си Зе Соареш излезе на чиста позиция, но би неточно. В 25-а минута силен шут на Дарко Тасевски бе боксиран от стража на гостите.

Натискът на шампионите се увенча с успех и в 26-а след центриране на Жоазиньо от корнер Едуардо си отбеляза нелеп автогол. Пет по-късно получилият шанс за изява Георги Христов се озова на добра позиция, но изстрелът му срещна тяло на защитник. В 35-а отново той за миг остана сам срещу стража на Монтатна, но се забави и топката му бе избита.

В 41-а минута след центриране от корнер Христов най-после се отпуши и с глава заби топката неспасяемо във вратата на гостите. В 45-а обаче Бето от границата на наказателното поле с шут от воле матира Митрев.

Още в първите секунди на втората част Монтана организира най-добрата си атака в мача до момента, но ударът на техен футболист бе уловен от вратаря на Левски. В 47-а "сините" възстановиха аванса си от 2 попадения. Дарко Тасевски центрира, Георги Христов се размина, но Жоазиньо на далечната греда засече за 3:1 в полза на шампионите.

Левски, както и през по-голямата част от първото полувреме, напълно доминираше и в следващите 10-15 минути изпусна поне 2-3 много добри положения да увеличи преднината си. В 68-а минута обаче Бето след много добра атака би на сантиметри над напречната греда на Митрев.

До края в 82-а минута далечен шут на Сърмов по земя бе избит от Цанков, а "сините" стигнаха до очаквана победа.

Съставите на двата отбора:

Левски: Митрев, Миланов, Рабех, Милиев, Вагнер, Сърмов, Бардон, Тасевски, Жоазиньо, Христов, Зе Соарес

Монтана: Цанков, Бойчев, Личков, Фиданин, Г.Иванов, Гаджев, Бето, Жулио Сезар, Мичев, Чипилов, Луис Едуардо