Рууни отбеляза хеттрик на Помпи, Бербатов остана на скамейката

18:53
Отборът на Портсмут загуби на "Фратън Парк" от шампиона Манчестър Юнайтед  с 1:4 в среща от 14-я кръг на английската Висша лига. Българският нападател Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка за този мач, като единствения чист нападател за "червените дяволи" беше Уейн Рууни, който отбеляза хеттрик.

Първите 10 минути на мача бяха доста пасивни и двата отбора не успяха да организират интересни атаки. Първата голова ситуация дойде в 12-а минута, когато Райън Гигс поадде на непокрития Пол Скоулс, а английският халф стреля силно с десния крак, но топката мина над напречната греда. Следващите две минути домакините създадоха три опасни положения, но отбраната на гостите и вратарят Кушчак се справиха добре.

В 16-а минута Джейми О\'Хара можеше да изведе Порстмут напред в резултата, но прецизният му изстрел бе неотрализиран след блестяща изява на Томаш Кушчак. Две минути по-късно хубав пробив на Антонио Валенсия не донесе резултат, след като подаването на халфа не намери негов съотборник в наказателното поле на Помпи.

В 22-а минута двойно подаване между Патрис Евра и Гигс изведе французина на стрелкова позиция, но изстрелът му мина в страни от вратата на Бегович.

В 25-а минута Валенсия подаде на Уейн Рууни в наказателното поле на Помпи, а Майкъл Браун извърши нарушение срещу нападателя и реферът Майк Дийн отсъди дузпа. При изпълнение Рууни нямаше не сгреши и резултатът стана 1:0 за Юнайтед.

В 31-а минута главният съдия Майк Дийн отсъди много странна и неясна дузпа за състава на Портсмут за нарушение на бранителя на Юнайтед Неманя Видич. От бялата точка Кевин Принс Боатенг не сгреши и направи резултата 1:1.

В 37-а минута Портсмут бе много близо до това да излезе напред в резултата, като след скоростна атака Фредерик Пикион стреля с глава, но топката мина в страни от страничната греда на Кушчак.

В 41-а минута след многоходова атака на "червените дяволи" Пол Скоулс нанеса много силен и плътен удар малко пред наказателното поле, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

Второто полувреме започна с натиск на Манчестър Юнайтед и резултатът не закъсня. Добро далечно подаване на Майкъл Карик в 48-а минута изведе Гигс в отлична позиция, уелсецът подаде прецизно към Уейн Рууни към точката на дузпата и нападателят вкара втория си гол в тази среща.

В 54-а минута глупаво нарушение на Фредерик Пикион срещу Райън Гигс в наказателното поле на Помпи стана повод за отсъждането на трета дузпа в мача. Уейн Рууни стреля от 11-е метра и оформи своя хеттрик с мача и общ резултат 3:1 за Юнайтед.

През следващите минути играта се пренесе главно в средата на терена, за да се стигне до 67-а минута, когато Аруна Диндан можеше да намали за Постсмут, но изстрелът му от близко разстояние бе пресечен от бранителя на Юнайтед Неманя Видич.

В 72-а минута полският страж на гостите Томаш Кушчак отново бе последна преграда пред гола за Портсмут. Германския полузащитник Кевин Принс Боатенг стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на Юнайтед показа завиден рефлекс и изби топката в корнер.

В 87-а минута прецизно изпълнен от Райън Гигс пряк свободен удар доведе резултата до 4:1 за състава на сър Алекс Фъргюсън. Това попадение бе под номер 100 за уелския футболист в английската Висша лига.

В продължението на мача Джон Утака можеше да намали резултата, но ударът му след ефектна странична ножица срещна напречната греда на Кушчак. Така Ман Юнайтед  победи Портсмут с 4:1 на "Фратън Парк".

Стартови състави:

Портсмут: Бегович, Уилсън, Кабул, Бен-Хаим, Хрейдарсон, Йебда, О\'Хара, Боатенг, Пикион, Диндан

Ман Юнайтед: Кушчак, Евра, Видич, Браун, Невил, Карик, Скоулс, Флетчър, Валенсия, Гигс, Рууни

Портсмут - Манчестър Юнайтед 1:4
0:1 - Рууни, 25\'
1:1 - Боатенг, 31\'
1:2 - Рууни, 48\'
1:3 - Рууни, 52\'
1:4 - Гигс, 87\'