Драматична победа за Хъл над \"карамелите\", Фулъм категоричен срещу Блекбърн

00:00
Хъл Сити постигна изключително ценен успех с 3:2 над Евертън като домакин в отложен мач от Висшата лига на Англия. "Тигрите" направиха страхотно първо полувреме, в кето за тридесет минути те поведоха с 3:0.

Пъво Стивън Хънт откри в 8-а минута, а след това Анди Доусън за вкара втори гол за домакините дванадесет минути по-късно. Дийн Марни направи резултата класически в 28-а минута.

След почивката "карамелите" се разиграха и още в 49-а минута те стигнаха до попадение след автогол на Камил Заяте. Луи Саха намали на 2:3 от дузпа в 65-а минута и в последните мигове мачът отново доста се завърза.

В крайна сметка обаче, "тригрите" успяха геройски да опазят преднината си и се отдалечиха на четири точки от зоната на изпадащите.

В друг отложен мач от първенството на Англия Фулъм на свой терен разпиля Блекбърн и го победи с 3:0.

Головете за лондончани бяха дело на Ерик Невланд, който се разписа в 43-а минута, и на на Клинт Демпси. Американецът бе точен на два пъти в 67-а и 88-а минута.