Байерн се върна в играта след успех над Макаби

23:43
Байерн Мюнхен победи Макаби Хайфа с 1:0 в мач от група А на Шампионската лига. По този начин мюнхенци се приближиха на една точка от втория Ювентус и двата тима в пряк сблъсък ще определят кой ще се класира за осминафиналите на турнира.

Баварците тотално надиграха израелския си съперник през всичките деветдесет минути, но момчетата на Луис Ван Гаал пропуснаха много чисти голови положения и в пореден мач те нямаха абсолютно никакъв късмет пред гола.

Когато феновете на немския тим бяха започнали тотално да се отчайват, в 62-а минута Гомес стреля силно, Давидович изби, но Ивица Олич притича и с мощна добавка вкара изключително важен гол за своя тим.

До края на срещата Мюлер и Ван Бомел пропуснаха добри възможности пред вратата на Макаби, но въпреки това Байерн победи и върна шансовете си за класиране на осминафиналите в Шампионската лига.

Байерн Мюнхен - Макаби Хайфа 1:0

1:0 Олич 62-а мн

Байерн Мюнхен: Бут, Лам, Ван Буйтен, Демикелис, Бадщубър, Мюлер, Швайнщайгер, Ван Бомел, Пранич, Гомес, Олич

Макаби Хайфа: Давидович, Месхумар, Маймон, Кейнан, Масилела, Каял, Осман, Кулма, Гхадир, Двашвили, Катан