\"Моряците\" хлъзнаха \"акулите\" и продължават за Купата на България

18:20
Отборът на Черноморец Бургас загуби като домакин от тима на Черно море с 0:2 в среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на България, като по този начин варненци се класираха за следващия етап на надпреварата. Двубоят между "акулите" и "моряците" бе единственото морско дерби, което ни предлага този кръг от втория по престиж турнир в България.

Първото попадение в срещата падна в самия край на първото полувреме. В 45-а минута Атанас Борносузов изпълни пряк свободен удар, след което топката рикошира във футболист на Черноморец и влезе в долния десен ъгъл на вратата на Паскал Борел.

През втората част на мача по-активни бяха възпитаниците на Красимир Балъков, но играчите на Черноморец не успеха да реализират опасните си положения пред вратата на Черно море.

В продължението на мача обаче "моряците" стигнаха до второ попадение,  след като се възползваха от бърза контраатака, а оставеният сам Ели Маркес напредна светкавично и със силен шут с десния крак оформи крайното 2:0 за Черно море.

Стартови състави:

Черноморец:
Борел, Зайц, Кръстев, Терзиев, Стоимирович, Кардосо, Марсио, Карбони, Гонсалес, Крумов, Морис

Черно море:
Пиргов, Домакинов, Александров, Маркес, Димов, Борносузов, Георгиев, Лазаров, Бачев, Илиев, Манолов