Локо София обърна Ботев и продължава за Купата на България

15:21
Отборите на Локомотив София и Ботев Пловдив излизат един срещу друг в срещата от 1/16-финалите за Купата на България. Мачът завърши при краен резултат 2:1 за домакините, а двубоят се игра на стадион "Локомотив" в столичния квартал \'Надежда".

Попадението за гостуващия тим падна още в 5-а минута на мача, когато след продължителна атака на "жълто-черните" топката попадна в непокрития Илиян Йорданов, който от близко разстояние нямаше проблеми да преодолее стража на Локомотив Валентин Галев.

В последната минута на първото полувреме Илиян Гаров изравни резултата след удар с глава и така Локомотив София и Ботев Пловдив се оттеглиха на почивката при резултата 1:1.

Победата за домакините донесе нападателят Мартин Камбуров, който влезе в игра през втората част като резерва. Голмайсторът на "железничарите" се разписа в 62-а минута на срещата след удар с глава и оформи крайното Локомотив София - Ботев Пловдив 2:1.

Стартови състави:

Локомотив София: Валентин Галев, Иван Бандаловски, Иван Пасков, Илиян Гаров, Кристиян Добрев(к), Виктор Шпишич, Светослав Дяков, Румен Горанов, Димо Атанасов, Зоран Балдовалиев, Дерек Асамоа

Ботев Пловдив: Лука Бриньоли, Фабио Тинаси, Густав Бахокен, Марко ди Паоло, Чудомир Григоров, Масимилиано Брифи, Алфред Матока, Илиян Йорданов, Чиро Фириняно, Алберто Ребека, Иван Караманов(к)

Локомотив София - Ботев Пловдив 2:1
0:1 - Йорданов - 5 мин
1:1 - Гаров - 44 мин
2:1 - Камбуров - 62 мин