Барса направи Интер на пух и прах

23:35
Европейският клубен шампион Барселона победи Интер с 2:0 в мач от 5-я кръг на груповата фаза на Шампионска лига, който се игра на стадион "Камп Ноу".  Проблемите в лагера на каталунците, от към контузени състезатели, преди мача бяха доста по-големи. Въпреки това наставникът Пеп Гуардиола остави на резервната скамейка Лионел Меси и Златан Ибрахимович, но това не се отрази зле на играта на домакините.

Срещата на препълнения "Камп Ноу" започна с домакински натиск на каталунците, които достигнаха до спечелването на два последователни ъглови удара в 3-а минута, но до опасен изстрел към вратата на Жулио Сезар не се стигна.

В 7-а минута на срещата дойде и първото голово положение, като след продължителна атаката на Барса, Андрес Иниеста центрира добре в наказателното поле на Интер, но изскочилият от дълбочина Шави Ернандес не успя да достигне до топката.

Превъзходството на домакините през първите минута на мача даде своя плод в 10-а минута. След поредния корнер за каталунците Тиери Анри продължи топката с глава към далечната греда, където бранителят на Барса Жерард Пике бе оставен непокрит и реализира от близо за 1:0.

В 15-а минута Барса можеше да удвои преднината си, след изпълнен от Шави пряк свободен удар от около 20 метра, но топката мина на сантиметри над напречната греда на Жулио Сезар. До 20-а минута на мача съставът на Барселона упражняваше абсолютен контрол върху събитията на терена.

В 25-а минута феноменална атака на Барселона доведе до нов гол във вратата на Интер. Топката достигна до Шави Ернандес пред наказателното поле на "нерадзурите", който подаде стресиращо красив и точен пас към връхлитащия от дясно Дениел Алвеш. Бразилецът не се поколеба и центрира към далечната греда, където непокрития Педро Родригес наказа състава на Жозе Моуриньо за втори път.

В следващите 10-на минути играта се пренесе в центъра на терена, като отново господари на събитията бяха домакините. В 35-а минута обаче груба грешка на Виктор Валдес можеше да коства намаляване на резултата, но Деян Станкович не успя да прати топката в опразнената врата на каталунците след удар от около 30 метра. В 43-а минута на мача Диего Милито успя да се освободи пред наказателното поле на Барса, но ударът му с десния крак не бе проблем за стража на домакините Валдес. В последната минута на полувремето след центриране от корнер Сейду Кейта отправи опасен изстрел с глава, но там Жулио Сезар улови с вещина. Така при резултат 2:0 за Барселона приключи първата част на срещата.

Втората част започна отново с превъзходство за Барселона, като каталунците владееха продължително топката в средата на терена.

В 53-а минута контраатака на Интер доведе до положение пред вратата на Валдес, при което Самуел Ето\'о падна в наказателното поле след единоборство с Дани Алвеш, но главният съдия Масимо Бусака правилно не отсъди дузпа. Само две минути по-късно Барса бе на сантиметри от трети гол, след като Алвеш центрира към Шави Ернандес, който отправи топката към десния долен ъгъл на вратата на Жулио Сезар и само блестящата реакция на бразилския страж не позволи преднината на домакините да стане класическа. В 67-а минута Дани Алвеш отправи много силен и опасен удар от пряк свободен удар, но отново вратарят на Интер спаси отбора си от ново попадение. Само минута по-късно Ето\'о имаше добра възможност да реализира във вратата на бившия си тим, но отиграването му в наказателното поле на Барса не под всякаква критика и реално до опасност не се стигна.

Следващите 15-на минута Барса продължи да владее топката повече, а футболистите на Интер започнаха да играят доста по-грубо и много често фаулираха играчите на Пеп Гуардиола, като по този начин играта съвсем се накъса.

До края на мача не бяха създадени чисти голови положения и Барселона спечели срещата с 2:0.

След изиграването на днешните мачове в група "F" на Шампионска лига интригата се запазва с пълна сила до изиграването на последния кръг. Отборът на Барселона е лидер с актив от 8 точки, пред Интер и Рубин Казан, които имат по 6 точки, а четвърти е тимът на Динамо Киев с 5 спечелени точки.

В последния кръг на груповата фаза Динамо е домакин на Барселона, а Интер приема Рубин Казан.

Барселона - Интер - 2:0
1:0 - Пике - 10 мин
2:0 - Педро - 25 мин

Барселона:
Валдес, Алвеш, Пуйол, Пике, Абидал, Бускетц, Шави, Иниеста, Кейта, Педро, Анри

Интер: Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву, Санети, Камбиасо, Станкович, Тиаго Мота, Ето\'о, Милито

sushenika
25.11.2009 18:07

очаквана победа но интер не бяха на ниво *thumb_down*

Leo_Messi_cs
25.11.2009 17:38

дати кажа че ми е прес оная работа че имам грешки за мен е важно даме разберете какво пиша.Все пак несъм влязал във тоа саит даме испитват по Български я виж копеле написал ли съм го правилно.

GodOfHatred
25.11.2009 13:24

Абе Лео меси изрод ли си къв си научи се как да пишеше келеш долен тогава гледай футбол да не казваме че е имало време когато Парца не са били нищо освен следобедна тренировка за Реал *lol*

Gopcho
25.11.2009 12:48

Leo_messi_cs ? Росия ? од? минос? градоса? од? такаче? ваз? одбор? одстрани? ти неграмотен ли си? или нарочно пишеш така? *stop*

25.11.2009 11:37

GodOfHatred ако наричаш позор да паднеж од шампиона на Росия с 2:1 и да направиш 0:0 в минос 7 градоса наричаш позорно тогава немога да намеря думи на 4:0 од гранда Алкорн и после невероятното 1:0 у дома такаче просто усещам лека завист че унищожихме със игра шампиона на Италия което за ваз е факт че е непостижимо да биете Италиански одбор ако помните 2 мача със Юве падате миналата година а таа пак на контрола паднахте од Юве после паднахте и од Милан а преди 2 години Рома ви одстрани од Ш.Л таккаче Малчи *lol*

leo_messi19
25.11.2009 09:42

някой беше казал ,че на Юнайтед групата била най лесна .. Да заедно с Тази на Арсенал и на Севиля .. Просто в групата на Арсенал 2рия отбор по сила според Фифа ,който беше във втора урна Аз Алкмар а на последно място .. какво да говорим или ЦСКА москва на 3то място в момента почти нямат шансове ,а иначе във втора Урна

leo_messi19
25.11.2009 09:36

godofhatred ... помни си думите ,които каза за Барса..просто тая вечер показаха кой е номер 1 и без звездите си в атака нещо ,което Реал неможе да покаже без Роналдо

Gopcho
25.11.2009 03:49

Мадото брат *smile* когато марто вкара победния гол.. за 0:1 за Сити ... Барса играха със 3-тия отбор нямаше никой от тутулярите даже и от резервите... за този мач нама какво да се каже... пълна доминация.. интер играха тоест те не играха... а само чистеха...

Madoto_1
25.11.2009 03:29

Shadowblase абсолютно прав си! Искам да се извиня на това момче което обидих , а иначе не съм фен на тези отбори , фен съм на Арсенал и Селтик.

shadowblase
25.11.2009 01:53

Madoto_1 ти като пишеш май и сам не си вярваш. Кво гледаш че Сити били Барса август месец когато е лятната подготовка. Това няма нищо общо със сегашните състояния на отборите. Аз ти гарантирам че Барса ако в момента хванат Сити, ще им нанижат поне 3 гола и поне едното полувреме Сити няма да видят топката. Примера ти не е удачен. Надявам се да не си фен на Реал или Манчо щото тогава много ще те съжелявам

Madoto_1
25.11.2009 01:25

Barca_fen.... ти не помниш ли , че Ман Сити ( отбор който не играе в Европа ) победи твоя '' ВЕЛИК '' отбор на собствения им стадион ? Айде замълчи вече защото ставаш смешен! Ти не си истински футболен фен , ти си някъв тъпанар който защитава само и единствено 1 отбор и не му пука за реалноста , замълчи шибано детенце !!! Английското първенство е най-доброто и скоро не мисля , че това ще се промени , защото смятам , че Бърнли ако хванат Барселона може и да се получи повече от великото 4:0 !!!

SnickersaKu4ko
25.11.2009 01:16

гледам коментарите и ... Барса си е Барса може да падат но играят мно красив футбол. Интер добър отбор но за титли в Европа почти не възможно. Милан дори слабо да играят в големите мачове се мотивират и играят . На много отбори се кефя, но дано Арсенал или Челси да земат лигата отбори със страхотна игра последните години но без титли време и те да земат нещу...

ivan79
25.11.2009 01:01

Когато на един отбор му върви играта а другия е бездушен и само гледат как Барса си подават топката така се получава.Факт е че Барса пожали интер през 2-та част на това темпо щяха да им вкарат 5-6 гола доиграха си мача по Шампионски.

SchweppesS
25.11.2009 00:26

GodOfHatred искам само да те чуя как ще се оправдаваш след неделята как сме имали късмет или съдята свирил за нас или как ще се покриеш като мишка за 2-3 дена , просто тва най ще ми достави радост от цялата ситуация.

biznesmen
25.11.2009 00:20

*lol* Онова 0:4 ако ще го натякваш винаги тогава аз да почвам да натяквам а ??? 45 години говорят ли ти нещо в ШЛ *lol* или 6:1 *lol**lol**lol*

Kura_na_qnko
25.11.2009 00:10

Само не знам какво се дървят феновете на Милан.Да не би Интер да са отпаднали или нещо такова.БАрселона си бяха по-добри и това е.Европейски шампиони са и е логично.А Милан ,да са взели истински мач тази година.Срещу Реал не коментриам,аз тях за отбор не ги броя.Биха с мъка Марсили,паднаха от Цюрих.А в Италия.... Драми с Каляри.Не разбирам какво толкова ви знаят устите .. Ахх и за малко да забрая 0-4 ;]

Barca_fen112
25.11.2009 00:09

manunited666 ем щом по тази логика твойта ,че в Англия всеки пада от всеки то тогава излиза ,чеи 3тата дивизия на Испания е по силна от премиър лигата.Алкоркон 4-0 Реал Мадрид... също така и ако наистина е много равностойна защо има резултати от сорта 9на1.... не казвам ,че първенството в Англия не е силно ,но е смешно да се опрделя кое е по-добро... освен това не сравнявай играта в шамипонската лига .Манчестър се падна в може би най-лесната група докато при наща макар и Динамо и Рубин да са алцайдърите като домакини са много много корави

Kockarafcb

Добре е manunited666 мн по трудно всички така казвате но излиза ,че в Испания май е така,малките отбори бият Реал 4-то дивизионен... и винаги англииското най-силно добре имате 4 отбора мн силни така е ! Но защо нямате най-много шампионски титли... а само 2 отбора от Испания ви бият ? Защо ? *smile*

GodOfHatred
25.11.2009 00:06

Парца_фен мълчи бе циганин виждам че си спекан за Класикото ама дано не се насереш дотогава.Поредния заблуден идиот дето казва че Парца били най-великия клуб в света е ДА ама НЕ!!!!!Били някви инвалиди и то едвам едвам и вече са супер трепереха след позора с КАЗАНА и ще треперите до Класикото това са мишките.Айде бягай оттука мишок скапан!!!!HALA KAZAN!!!! *lol*

manunited666
25.11.2009 00:03

Нямам намерение да пища за Пул защото са ми безразлични както и Барса и Интер и останалите.Просто казва , че не е редно това което пишеш.Не казвам нищо против Барса а ти казвам на тебе.А загубите на Юнайтед са в първенството(първенство доста по силно и трудно от испанското) защото там всеки може да падне от всеки.Пак казвам , не нападай толкова жестоко!

24.11.2009 23:58

manunited666 ти па кфо правиш тука бе я си ходи и се подигравай на Пулци и не се занимавай с Барса те рубин ни биха ма по-добре те от колко бърнли пол и челси нали???ПО-добре от колкото и Алкоркон нали ???Казвам ,че само ЧУДО може да попречи наБарса да спечели защото ако гледа днес мачаи ако имаш поне малко мозък ще знаеш какво имам предвид

Kockarafcb
24.11.2009 23:54

Рядко пиша защото тука пълно с сбирщина смотаняци които викат за отбора в които играе Роналдо *lol* *lol* начетох се на прогнози 2 или Х... обаче видяхте какво се казва игра. За Педро какво да кажа тва пишлиме ги разпиля от спирания и отигравания,счупи им кръстовете...VISCA EL BARCELONA !!!

24.11.2009 23:53

Barca_fen112 защо нападаш толкова злобно ? Ми , че те Рубин са по-силни от Интер.Представи си стане като с Рубин ... Барса земе та падне от Реал , какво ще говориш тогава?

24.11.2009 23:45

GodOfHatred мълчи бе капут,Смешник мазен ти се приготви за събота и се моли да стане някакво чудо ,че да не ни сполучи играта на Камп Ноу...просто видя какво ви очаква и ако Барса едвам играят то реал още изучават играта футбол.Фанах го на точен както и казах ,че ще завърши а каталунците показа кой е номер *wink*

biznesmen
24.11.2009 23:44

Недей сравнява велик отбор като МИЛАН с тази сбирщина копелдаци принтер.

NQKAFTAM
24.11.2009 23:42

АБРЕ МНОГО ВИ ЗНАЯТ УСТИТЕ ОБАЧЕ КАКТО ВИКАТЕ ВИЕ ПРИНТЕР СТАНАХА 4 ПЪТИ ПОДРЕД ШАМПИОН НА ИТАЛИЯ А A.C МИЛАН ИЛИ В ПРЕВОД АКСЕСЛАРЕН КЛУБ МИЛАН НЕЩО НЕ ГИ ЧУВАМ И ВИЖДАМ *lol* Колкото до мача -привърженик съм и на двата отбора и по добрият спечели *smile*

biznesmen
24.11.2009 22:47

принтерите само срамят италианския футбол както каза някой по долу. АКо не са МИЛАН , Юве и ФИОРЕНТИНА да праят играта то интер се излага тотално.Ама това не е Италия да им минават циганските номера а ЕВРОПА няма купуване на мачове това е истината вие сте нещастници.БАРСА ВИ ЕБА МАЙКАТА.

tomi123
24.11.2009 22:42

тия интер са яко сме6ни барса ги раската *joking* интересно ми е надутия портукалец как 6те се наака

GodOfHatred

Мача на инвалидите.Интер са супер жалки а Барса едвам играят но просто италианците са толкова зле че е грехота да не им вкарат някой гол *lol*

bianconer85
24.11.2009 22:40

Евала интер, отново грандиозни, на тоя отбор трябва да му забранят да играе в Европа, само срами италианския футбол. Още нещо, уникален Шави, единствения футболист на който се възхищавам от Барцилона. Шави направи за едно полувреме толкова добри паса, колкото гърбавия гном прави за 10

kolevk1
24.11.2009 22:39

Какви хиксове *lol* играх го на точен 2-1 *beer* Само БАРСАААААА *party* *thumb_up*

ashlee91

Цветков1899 много ги знае, само дето не улучи отбора ;D

През второто полувреме ще падат повече голове!

biznesmen
24.11.2009 22:38

Уважаеми зрители боя се че футболистите са забравили как изглежда топката -Борис Касабов ХАХАХААХХА *lol*

lubo_krika
24.11.2009 22:37

Абсолютно очаквана доминация на барса за първото полувреме.Интер с 1 удар за 45 минути са добре.Само неразбрах защо при жълтия картон на Пуйол,нямаше червен за другия.Дано и второто да е същото.Лион обаче падат и това засега ми обърква кинелата пфу.А наздраве на всички и дано има повече спечелили. *beer*

Къде са хиксовете и 2ките искам пак да ви чуя колко е мача???Ахаха идиоти казах ви ,че мача си е единици и то с 2-0 3-0 ... А този мач е предупреждение за реал ето такава мъка ви чака на Камп НОу 29.... показваме ,че и без Месси и Ибрата мачкаме и пилеем *smile* *party*