Хебър и Ботев Враца не излъчиха победител

19:17

Хебър и Ботев Враца завършиха наравно 1:1 в битката на дъното от 11-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения на "Лаута" паднаха през първото полувреме - пазарджиклии поведоха в 10-ата минута чрез Божидар Пенчев, а малко по-късно Дилян Георгиев (21‘) изравни.

Двата отбора бяха равностойни и резултатът изглежда закономерен, въпреки че символичните домакини бяха по-близо до победата, но гредата ги спря от втори гол. "Зелените" завършиха срещата с 10 души на терена, след като Олексий Збун беше изгонен с директен червен картон в добавеното време.

Хебър и Ботев (Враца) остават на последните две места в класирането съответно със седем и осем точки. Днешната среща беше дебютна за временния наставник на "гробарите" Йордан Минев, който застана начело на тима след уволнението на Веселин Великов.

В осмата минута пазарджиклии организираха добра контраатака, която обаче завърши с неточен удар на Уилям Фонкеу. Само 60 секунди по-късно играчите на Йордан Минев бяха близо до това да се вкарат в сериозна неприятност, но Марсио Да Роса се справи последователно с изстрели на Бубакар Траоре и Даниел Генов.

В 10-ата минута Хебър откри резултата благодарение на Божидар Пенчев, който изпълни пряк свободен удар по страхотен начин и не остави шансове на противниковия страж.

В 21-вата минута врачани стигнаха до изравнително попадение. Дилян Георгиев беше изпуснат от Октай Хамдиев при корнер и от близко разстояние трудно можеше да сбърка - 1:1.

Към края на полувремето Шейх Диаманка стреля от дистанция, но топката попадна право в ръцете на Любомир Василев, който нямаше проблем да я улови.

Втората част започна равностойно, а първата по-интересна ситуация дойде в 68-мата минута. Набил Макни засече центриране отдясно, но от непосредствена близост не успя да преодолее Любомир Василев, който се отличи с блестящ рефлекс и изби кълбото в горната греда.

В третата минута от добавеното време Олексий Збун фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Спас Георгиев и беше изгонен с директен червен картон.

ХЕБЪР 1:1 БОТЕВ (ВРАЦА)

1:0 Божидар Пенчев (10)
1:1 Дилян Георгиев (21)

Стартови състави:

ХЕБЪР: 97. Марсио Да Роса, 44. Николай Николаев, 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 15. Уилям Фонкеу, 19. Георги Стайков, 77. Октай Хамдиев, 29. Шейх Диаманка, 70. Набил Макни;

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Любомир Василев, 22. Антоан Стоянов, 25. Деян Лозев, 70. Дилян Георгиев, 24. Мартин Смоленски, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа, 6. Давид Суарес, 21. Бубакар Траоре, 29. Мартин Бачев.