Дефоу се нареди до Шиърър и Анди Коул в клуб \"5 в 1\"

09:24
Голмайсторът на Тотнъм Джърмейн Дефоу влезе в историята като едва третият футболист, отбелязал 5 гола в мач от Висшата лига.

Легендите Алан Шиърър и Анди Коул са другите двама играчи, реализирали толкова много пъти в противниковата врата.

Нападателят на Тотнъм бе във вихъра си вчера и мушна 5 попадения за разгрома над Уигън с 9:1.

Английският национал вече е лидер при голмайсторите в Премиършип с 11 попадения, на едно пред контузения стрелец на Ливърпул Фернандо Торес.

Дефоу оформи хеттрика си в рамките на първите седем минути от второто полувреме. Това нарежда постижението му на втора позиция в историята на лигата. Пред него стои единствено Роби Фаулър, който реализира три гола във вратата на Арсенал в мач през 1994 година.