Голеада на \"Уайт Харт Лейн\", Тотнъм вкара 8 за едно полувреме, Дефоу наниза 5!

18:55

"Шпорите" откриха още в 9-а минута с гол на Питър Крауч, който оползотвори асистенция на Аарън Ленън.

Шест минути след началото на второто полувреме отново Ленън пусна хубав пас по земя за Джърмейн Дефоу, който засече топката във вратата на Къркланд за 2:0. В 54-а минута Уилсън Паласиос пусна прекрасно подаване между двама защитници на "латикс". Дефоу се измъкна и с удар в близкия ъгъл направи резултата класически.

Пол Шарнър върна едно попадение, след като в 57-а минута австриецът си спря с ръка едно центриране в пеналта на лондончани и със силен шут преодоля Гомес.

Веднага след това обаче, Дефоу оформи своя хеттрик, а Аарън Ленън направи третата си асистенция в този двубой. Крилото нахлу по десния фланг и върна топката на границата на малкия пеналт, където Дефоу от воле отново разстреля Къркланд.

Седем минути по-късно Крауч намери Ленън на чиста позиция и халфът на "шпорите" ознаменува прекрасното си представяне в тази среща в хубав гол, правейки резултата 5:1.

В 69-а минута Джърмейн Дефоу отбеляза четвъртия си гол в срещата, след като бе изведен от Чорлука на чиста позиция и с удар в близкия ъгъл намери мрежата на Уигън.

Тотнъм не спря да атакува и в 86-а минута Кранчар пусна дълъг пас към Ленън, Ерик Едман пробва да пресече топката, но шведът не можада я овладее добре и тя попадна у Дефоу. Нападателят напредна сам срещу вратаря и с пореден клиничен удар вкара петия си гол в мача-7:1!

Дейвид Бентли направи разгрома на Уигън наистина унизителен, вкарвайки осми гол от пряк свободен удар две минути по-късно. Дейвид Бентли подаде на Кранчар в 94-а минута и хърватинът със силен удар намери горната греда, а после топката влезе в мрежата за крайното 9:1 за Тотнъм.

9:1 Кранчар 94-а мин

Тотнъм: Гомес, Чорлука, Доусън, Уудгейт, Есу-Екото, Ленън, Паласиос, Хъдълстоун, Кранчар, Дефоу, Крауч

Уигън: Къркланд, Брамбъл, Бойс, Шарнър, Едман, Н`Зогбия, Мелхиот, Томас, Диаме, Скотланд, Родайега

moonwalkera
23.11.2009 14:32

zidan94 според мен тъпака си ти *lol* Арсенал имат победи със 6-1 6-2 4-0 4-1 да не ги казвам другите. Един път Тотнъм да бият с 9-1 и ще ни минат За сега Са така:
1.Арсенал - 36
2.Челси - 32
3.ТОТНЪМ - 32

lubo_309
23.11.2009 08:45

В Англия се броят само дербитата или поне така е за феновете на Арсенал, защото както се пее в една песен от*бете титлата, бийте Челси и Тотнъм. Така че и с 1000-1 да бият паднаха от Арсенал с 3-0, което ще ги боли поне до другия мач с тях!!!

pesh00
22.11.2009 21:40

zidan94 ей преди да обиждаш провери.оправиха инфото и да си оправят статията,арсенал са трети с 36 гола а тотнъм са с 32!

fuLL_Tim3
22.11.2009 21:27

хм това че са направили един невероятен мач не ги праща в топ 4 ... ясно е че Челси,Арсенал и Юнайтед са 1,2,3-ти но за 4то място има 2-3 отбора поне да спорят.... *thumb_up*

zidan94
22.11.2009 21:09

arsenal4yy ти си тъпака инфото още не е добавено бе кретен *angry*

Cris_7
22.11.2009 21:08

Няма такъв мач.. Тия Тотнъм са ебати машините *thumb_up* А пък тоя Дефоу - 5 гола *party*

arsenal4yy
22.11.2009 21:00

Браво на Тотнъм и относта тъпаците от уинър Тотнъм са на 4то равен брой точки мач повече повече голове и по-малко вкарали от Арсенал..

stefko18
22.11.2009 20:48

Тотнъм удари Уигън с 9:1 на "Уайт Харт Лейн" и се изкачи на трето място във Висшата лига, изпреварвайки своите съграждани от Арсенал по голова разлика. а само да отбележа 4е тва не е верно

mal1k_se4ko
22.11.2009 20:39

лелеееееее нямам думи мислех тоя мач изненада *joking*

koki4aaa
22.11.2009 20:31

Евала на Тотнъм , просто нямам думи ,а относно ртекордът , той принадлежи естествено на МАН ЮНАЙТЕД 9-0 срешту Ипсуич *wink*

ТОТНЪМ се подиграха с УИГЪМ.
Играеха все едно играеха срещу баш си махленски отбор, съставен от пенсионери. Много добро второ полувреме, невероятна игра и абсолютно заслужена победа.

top4o_1994
22.11.2009 20:09

даде 8 гола за едно ПП, ма след края на полувремето кой е очаквал че ще бием с толкова, бтв аз мислех че макс 2-0, 3-0, а то.. тоя Дефоу е много лош... 11гола в премиершип супер *thumb_up*

Dido_Man_U
22.11.2009 20:07

Ако Лив'пуул продължава да играе толкова слабо да не печели мачовете си Тотнъм със сигурност ще ги измести от ТОП 4 *smile* *cigarette* *thumb_up* *beer*

RagnaroK
22.11.2009 19:56

Ей голям мач който не е можал да го гледа много опусна *beer* Тотнам тая година и аз се надявам да влезнат в топ 4 *thumb_up*

nino6
22.11.2009 19:55

тази седмица няма ли да пуснете Топ 5 мачове на уикенда *wink* има такива хубави резултати като Ливърпул - Ман Сити 2:2, Хъл - Уест Хям 3:3, Милан - Каляри 4:3, И естествено Хокейния мач м/у Тотнъм и Уигън *thumb_up*

Barca_fen112
22.11.2009 19:52

Леле малетова не съм го очаквал ...м ного ме е яд .че не съм гледал мача а да вкараш 8гола за 45 минути игра...без коментар *lol*

22.11.2009 19:25

Все едно махленски мач.. 10:4 .. 9:1 ей такива резултати едно време като бяхме на по 13-14 години и ритахме

22.11.2009 19:12

как се нерва че не го глегах винаги си казвам 4е в мач от висшата лига винаги има какво да се види *joking* много съжалявам *lol* ... за уигън *lol*

mqha
22.11.2009 19:07

Абе ти четеш ли "Голеада на "Уайт Харт Лейн", Тотнъм вкара 8 за едно полувреме" ЕДНО ПОЛУВРЕМЕ ...

VesuBG

Ако съдията беше дал още 2-3 минути щеше да стане 10-1 и трябваше да го направи заради радостта на Кранчар в 93 минута *party*

Lud1a

Ако Роберто Мартинес не си тръгне след този резултат, не знам просто. Верно, че света не свършва с 1 мач ама чак 9:1 е малко прекалено *lol*

Sv_Bonev

Страшен мач напрайха Тотнъм *thumb_up* Дано има по-често такива резултати във Висшата Лига *wink*