Барса сдаде първото място на Реал след хикс на \"Сан Мамес\"

00:55
Барселона не успя да победи Атлетик Билбао като гост в късния съботен мач от програмата на Примера и срещата между шампионите и "баските" завърши 1:1.

През първото полувреме голове не паднаха, но след почивката в 54-а минута Даниел Алвеш откри за "каталунците". Сърцатите домакини обаче не се предадоха и в 63-а Гайска Токуеро изравни за крайното 1:1.

Така преди "Ел Класико" следващия уикенд тимът на Хосеп Гуардиола сдаде първото място. Барса вече изостава с 1 точка от новия лидер Реал Мадрид, който победи Расинг Сантандер с 1:0.