Пестелив Реал изпревари Барса поне за два часа

22:53
Реал Мадрид победи Расинг Сантандер с минималното 1:0 на "Бернабеу" в мач от 11-я кръг на испанската Примера.

Игуаин в 22-а минута след хубаво центриране отдясно бе автор на единственото попадение за "белия балет". Аржентинецът започна титуляр в атаката на "кралския клуб" заедно с Карим Бензема. Домакините създадоха куп положения, а гол на Бензема през второто полувреме бе отменен заради засада. Шаби Алонсо пък тресна гредата преди почивката.

За Реал не игра контузеният Кристиано Роналдо, а Раул остана на пейката. С успеха тимът на Мануел Пелегрини поведе в класирането с 2 точки преди мача на Барселона по-късно тази вечер.

Съставите на двата отбора:

Реал Мадрид: Касияс, Арбеола, Пепе, Гарай, Албиол, Гранеро, Шаби Алонсо, Дренте, Кака, Игуайн, Бензема

Расинг Сантандер: Тоньо, Кристиан, Торейн, Морис, Пинилос, Ласен, Каналес, Серано, Луис Гарсия, Йео, Чите

По-рано днес Депортиво Ла Коруня победи Атлетико Мадрид у дома с 2:1, а Севиля надделя със същия резултат като гост над Тенерифе.