Литекс размаза Локо Пловдив в мач на една врата и се качи на върха

20:46
Литекс разби Локомотив Пловдив с 5:0 у дома в мач от 13-я кръг на родната "А" група.

"Ловчанлии" доминираха тотално и с успеха се качиха на върха в класирането с две точки пред ЦСКА.

Натискът на "оранжевите" доведе до гол в 19-а минута, когато Том подаде на Христо Янев и намиращият се в много добра форма нападател откри резултата. В 33-а минута играч на "смърфовете" докосна топката с ръка след корнер и реферът свири дузпа. Уилфред Нифлор бе точен и Литекс поведе с 2:0. Само минута по-късно всичко свърши, след като Том заби трето попадение за домакините.

През втората част "ловчанлии" намалиха темпото, но все пак стигнаха до четвърти гол в 80-а минута. Дока с чудесен шут от пряк свободен удар матира стража на гостите. Сандриньо в добавеното време вкара за 5:0, а веднага след това Дормушали Саидходжа пропусна от чиста позиция.