Юнайтед без Бербатов писа тройка на Евертън

21:24
Манчестър Юнайтед победи Евертън с 3:0 на "Олд Трафорд" в мач от поредния кръг на Висшата лига.

Българският нападател Димитър Бербатов бе оставен извън групата на своя отбор. Според неофициални информации, голмайсторът има проблеми с контузеното си коляно и лекарите на шампионите са решили да го предпазят от усложнения.

"Червените дяволи" очаквано бяха по-активният тим в началото, но не успяха да стигнат до чисти голови положения. Уейн Рууни и Райън Гигс притесниха отбраната на "карамелите", а Луи Саха имаше шанс да открие в 19-а минута, но би слабо в ръцете на Едвин Ван дер Саар.

Домакините доминираха, но в отсъствието на Бербатов сякаш нямаше кой да задържа и разпределя играта им в атака. В 35-а минута обаче Дарън Флетчър със страхотен шут от границата на наказателното поле прати топката неспасяемо в горния ъгъл на Тим Хауърд. До края на първаото полувреме не се случи нищо интересно.

Евертън започнаха втората част с надеждата, че ще успее да стигне до точката, а Майкъл Оуен пропусна да ги попари с второ попадение за Юнайтед. Нападателят излезе на добра позиция, преодоля и Хауърд, но много скъси ъгъла и не успя да уцели вратата.

В 57-а минута Маруан Фелайни прониза Ван Дер Саар, но попадението бе отменено заради засада.

В 62-пък Уейн Рууни уцели гредата след хубав шут, а след това и Оуен пропусна от добра позиция. През второто полувреме "червените дяволи" бяха далеч по-опасни в атака и успяха да стигнат до успокоителен втори гол. В 67-а минута Майкъл Карик получи една топка малко зад точката на дузпата, би сравнително слабо, но през купа от футболисти Хауърд не успя да реагира добре.

В 76-а Луис Антонио Валенсия фиксира крайното 3:0.