\"Черните котки\" минаха пътя и на Арсенал

18:58
Съндърланд изненадващо победи Арсенал с 1:0 на "Стейдиъм ъф лайт" в среща от 13-я кръг на Висшата лига.

През първото полувреме "топчиите" владееха повече топката и като цяло контролираха мача. И двата състава започнаха двубоя с по петима халфове, но тези на Арсенал овладяха центъра на терена и в големи периоди от време лондончани изглеждаха по-опасният отбор на терена.

Шутовете към двете врати обаче, бяха рядкост, като домакините изглеждаха особено беззъби преди почивката, успявайки да отправят едва два неточни удари към Алмуния.

От другата страна също не беше особено напечено, като Мартин Фулъп трябваше да се намесва само веднъж след точен удар на Арън Рамзи.

След почивката Арсенал продължи с по-настоятелните си опити да открие резултата. Атаките на "артилеристите" обаче не се получаваха през този следобед и бранителите на "черните котки" успяваха да се справят с острите центрирания в наказателното си поле. Венгер вкара Аршавин в игра в опит да освежи играта на своя отбор. В 65-а минута път Стив Брус пусна втори нападател в лицето на Фрейзър Кембъл. След една контраатака именно Кембъл подаде на Дарън Бент, който със силен удар откри резултата в 71-а минута.

Феновете на Арсенал със сигурност можеха да съжаляват, след като първият удар в очертанията на вратата им матира Алмуния.

Възпитаниците на Венгер имаха очевидно превъзходство и във владение на топката и опитваха по-често да шутират към вратата на домакините, но мерникът на "топчиите" днес беше доста неточен. В крайна сметка домакините удържаха преднината си и спечелиха срещата.

Съндърланд: Фулъп, Бардсли, МакКартни, Менса, Да Силва, Малбранк,Ричардсън, Хендерсън, Кана, Рийд, Бент

Арсенал: Алмуния,Саня, Вермаелен, Галас, Траоре, Росицки, Фабрегас, Насри, Рамзи, Сонг, Едуардо