Домо изваден на почивката при равенство на Херта

18:29
Валери Домовчийски започна като титуляр за своя Херта в гостуването на Щутгарт от 13-я кръг на Бундеслигата. Българинът бе заменен на почивката от Густаво Рамос. Четири минути, след като влезе на терена, Рамос откри резултата и даде надежда на феновете на берлинчани, че техните любимци най-накрая ще успеят да запишат втората си победа в първенството през този тежък сезон. Здравко Кузманович в 82-а минута спаси точката за "швабите", успявайки да изравни резултата. Херта продължава да е на последно място след този двубой, а пък Щутгарт е малко над зоната на изпадащите.

Междувременно Вердер Бремен постигна разгромна победа с 6:0 като гост на Фрайбург и се изравни по точки с лидера Байер Леверкузен.

Шампионът Волфсбург пък се издъни в домакинството си на Нюрнберг, губейки драматично с 2:3.