Ботев не успя да победи Спортист на \"Армията\", Сливен с ценен успех

16:28
Ботев Пловдив не успя да победи Спортист Своге на стадион "Българска армия" и двата тима завършиха наравно 1:1.

"Канарчетата" имаха превъзходство преди почивката и на няколко пъти застрашиха вратата на символичните гости. В 24-а минута Иван Караманов центрира отляво, топката прескочи няколко футболисти на двата тима, но пападна в краката на плеймейкъра Морини, който изведе вкара поредния си гол за Ботев.

След почивката играчите на Спортист започнаха по-често да поглеждат към вратата на Бриньоли и в 67-а минута Антонов, след грешка в защитата на пловдивчани, изравни резултата.

После Ребека от Ботев тресна страничната греда в опит отново да върне преднината на своя състав. В крайна сметка пловдивчани не успяха да вземат победата и останаха последни в класирането на А група с едва 5 точки.

Междувременно Сливен победи с 1:0 Локомотив Мездра на свой терен и запази шансовете си за оцеляване в елита още живи.

Единственото попадение в срещата бе дело на Стефан Киков, който в 19-а минута отбеляза след изпълнение на пряк свободен удар. По този начин "воеводите" събраха 11 точки и се изравниха по пунктове с 13-я във временното класиране Спортист Своге.