Класика в \"синьо\" на \"Герена\"

18:46
Левски изигра може би най-добрият си мач от началото на сезона и победи Черно море с 3:0 на "Герена" в двубой от 13-я кръг на родната ни "А" група.

"Моряците" започнаха активно срещата и не позволиха на "сините" да упражнят натиск в началните минути. В 18-а Зе Соареш шутира към Пиргов, но след рикошет вратарят улови.

В средата на полувремето само за 3 минути шампионите си осигуриха комфортен аванс. Стражът на гостите сбърка фатално в 23-а минута и подари топката на Жоазиньо, който с помощта на гредата я мушна във вратата за 1:0 в полза на Левски. В 26-а отново Жоазиньо беше в центъра на събитията. Бразилецът бе фаулиран от влезлия принудително на мястото на Милен Петков Кулибали и съдията показа бялата точка. Седрик Бардон бе точен и "сините" поведоха с 2:0.

В 31-а и Божидар Митрев трябваше да се намесва решително след шут на Атанас Борносузов. В 42-а минута след бърза контра Дарко Тасевски бе изведен на добра позиция фронтално срещу Пиргов, но би в него.

Двата отбора продължиха с бързото темпо и през второто полувреме. "Сините" бяха тези, които създадоха повече опасности, а играта им определено спореше, за разлика от други мачове. В 74-а минута Николай Димитров от границата на наказателното поле след пас на Зе Соареш направи Пиргов безпомощен за трети път.

Съставите на двата отбора:

Левски: Митрев, Миланов, Рабех, Милиев, Минев, Сърмов, Бардон, Тасевски, Жоазиньо, Кръсточев, Зе Соарес

Черно море:
Пиргов, Домакинов, Александров, Ели Маркес, Борносузов, Георгиев, М. Лазаров, Бачев, Илиев, Манолов, Петков

cvalkov
22.11.2009 18:01

Абе тоя Notlike явно е гледал друг мач. Може би Локо Сф - ЦСКА и коментира дуспата за чорбетата.

torres_229
22.11.2009 08:42

Хахаха.. тоя Notlike е много забавен. Как така никакъв контакт бе,момче. Очевидно бе ,че Колибали с двете ръце махаше като луд по ЖО.. А след тва и имаше лек контакт и с краката. Това е напълно достатъчно ,малкия ЖО да падне. Не е 100 %-ова дузпа, но си е дузпа. Няма спор.

ip
22.11.2009 01:39

Кви дузпи, кви тъпизми....и аз съм от Варна и какво от това ?? Левски надигра Черно Море и точка.
Гонзо може да не е треньор, но пък Ратко не беше психолог. В момента има спойка между двете звена, има уважение,хъс,приятелство... това е важно, не схемите и тактиките...Много треньори станаха величия без да са пипали топка, а други супер футболисти станаха за резил.. ще изчакаме и ще видим... много може да се говори, но резултатите показват най-добре *beer*

AviMC
21.11.2009 22:35

Notlike, имаше дузпа за ЛЕВСКИ и тя бе реализирана от Бардон. А самото нарушение за дузпата е леко спорно. Не знам дали само тази минута си гледал, но в началото на мача в нак.поле защитник на Ч.М. едва не удуши Еньо Кръстовчев *sick* Това положение беше 100%-тово за отсъждане на дузпа *wink* Лека вече, и Само ЛЕВСКИ *thumb_up*

Jurka5
21.11.2009 21:59

Не казвам,че това е най-чистата дузпа..просто защитника на Черно Море му понаруши баланса след като Жо го МИНА!След това си падна,което беше най-нормалното нещо.Ти казваш,че едва ли е била супер измислена..Беше по-скоро дузпа и трябваше да се свири,отколкото да се подмине положението *thumb_up*

Notlike
21.11.2009 20:58

Яд ме е за Черно Море, защото съм от Варна и съм им фен също, а ме боли за тях. Явно стана редовна практика на Герена съдиите или да гонят играчи на Черно Море, или да има дузпа за Левски. Тоя се метна като риба на сухо. За ЦСКА нямаше АБСОЛЮТНО НИКАКВА ДУЗПА, смея да твърдя, но ако казвате, че пък тази на Левски си беше от най-чистите. Тоя дори не беше пипнат, когато падна. Да еба бразилското цигане сакато!! *angry*

Jurka5
21.11.2009 20:32

Notlike,чорбарче смотано,сега ще ми кажеш,че нямаше дузпа така ли?!Ама ясно е откъде идва това,усещаш вече как не само 1-вото место се изплъзва,а и как ще ви изместиме,като до преди 4 кръга ни водехте с 15 точки.. *lol*

Notlike
21.11.2009 19:47

Хаха, тея говеда без дузпа на ГейАрена не могат. Моряците все пак играха добре и късметът не им позволи. Браво на Левски, че играха добре, но ще ме извинят - дузпа срещу Жоазиньо нямаше. Тоя Касабов да махне сините очила - НИКАКВА дузпа нямаше на Кулибали.. ще ме извините, ама тоя Циганиньо сам си падна без да го бутне никой.. както и да е, пак щяхме да паднем, няма оправдания..

bacardy_breezer
21.11.2009 19:38

Отбора напипва правилното темпо и сега ,през зимния прозорец ,ако Мустака продаде Тасевски , Зе и Жоазиньо ще трябва някой да му тегли куршума.През този трансферен прозорец НЕ ТРЯБВА да продаваме.Трябва да си върнем Цачев и ще е прекрасно ,ако привлечем Бандаловски , Дани Пеев , Ивелин Попов и/или Камбуров.Кривия също е вариант.Надявам се поне 2-ма от тези футболисти да акостират на "Герена" през зимата.Напред сини шампиони *beer*

FlyingHigh
21.11.2009 19:27

Ако Гаджев не беше контузен и Бардон беше офанзивен халф.. резултата щеше да е 5+:0.. имам чувството, че французина не само ни прави цялата игра.. ами и успокоява всички с присъствието си.. докато той е в Левски тежко им на чорбарите

21.11.2009 19:26

RagnaroK сельо , незнам дали Литекс "ша" ни вкарат в серия , но съм УБЕДЕН ,че ще си тръгнем поне с точка от Ловеч ,а защо не и 3 , а няма да е като Литекс - цеца 2:0 *lol*

pafata
21.11.2009 19:16

За първи път от началото на сезона някой да нацели състава. Добра победа, може да зимуваме в тройката *smile*

BoBi_Levskara
21.11.2009 18:57

Само Левскиии.Айде тая година 14-ти златен дубъл *angry* .

RagnaroK
21.11.2009 18:56

Тея черно море кво ми се правиха миналата година на футболисти сега да падат от някви отборчета *joking* *lol* Айде радвайте се че литекс пак ша ви вкарат в серията *lol*

lassitar2
21.11.2009 18:52

Браво на момчетата.Добър мач,добра игра,задоволяващ резулатат.Нямаше го Йовов и се видя напредъка в играта.С всеки изминал мач,играем все по-добре.Явно Гонзо наиситна успява да надъха момчетата *thumb_up*