Кризата в Ливърпул се задълбочи, \"червените\" пак не биха на \"Анфийлд\"

16:45
Ливърпул не успя да победи в пореден мач и направи равенство 2:2 при домакинството си на Манчестър Сити в зрелищен двубой от 13-я кръг на Висшата лига.

Двата тима подходиха доста предпазливо към срещата и головите положения бяха рядкост преди почивката. Домакините разчитаха на агресивната си халфова линия да им създаде добри условия за кантраатаки, но защитата на Сити изглеждаше доста стабилна.

За съжаление на Рафа Бенитес, той трябваше да извърши две принудителни смени още в началото на двубоя. Първо Агер се контузи и бе заменен от Киргиакос, после Бабел усука глезена си и на неговото място влезе Бенаюн.

Играта бе доста накъсана и често медицинските екипи на двата тима влизаха на терена. Може би и поради това зрелището отсъстваше през първото полувреме и на преден план излязоха здравите единоборства и борбата за всяка топка. "Червените" имаха лек териоториален натиск, но гостите от Манчестър не бяха изпаднали в глуха защита и също при първа възможност гледаха да застрашат вратата на Рейна. Реферът даде цели шест минути добавено време преди почивката, но това не помогна за промяна на нулевото статукво.

Ливърпул успя да излезе напред в резултата пет минути след почивката. Стивън Джерард центрира от фаул, Шкъртел изпревари Адебайор и чукна топката в мрежата на Шей Гивън.

"Червените" се дръпнаха в своята половина, след като поведоха и бяха наказани за тази своя прекалена предпазливост. В 69-а минута след корнер Шкъртел изпусна Адебайор, който с глава простреля Рейна за 1:1. Петнайсет минути преди края "небесносините" шокираха "Анфийлд". Тевес подаде на Райт-Филипс в пеналта- Крилото финтира своя персонален пазач и пусна на Айрлънд, който вкара на празна врата за 1:2. Буквално в следващата атака Юси Бенаюн изравни след прекрасна асистенция на Н Гог.

В заключителните минути Ливърпул упражни натиск, търсейки трите точки, но защитата на Сити удържа и така кризата на "Анфийлд" се задълбочи още.

Ливърпул - Манчестър Сити 2:2

1:0 Шкъртел 50-а мин
1:1 Адебайор 69-а минута
1:2 Айрлънд 76-а мин
2:2 Бенаюн 77-а мин

Ливърпул: Рейна, Карагър, Агер, Шкъртел, Инсуа, Джерард, Масчерано, Лукаш, Бабел, Н Гог, Кайт