Флорида е на една победа от финала в НХЛ

10:11

Гол на Антон Лъндел при 9:38 минути оставащи в третия период доближи Флорида Пантърс на крачка от финала за Купа "Стенли", след като благодарение на него отборът му победи с 3:2 Ню Йорк Рейнджърс в петия мач от финала на Източната конференция.

Така Пантерите вече имат аванс от 3-2 успеха в серията и им е нужна само още една победа, за да се класират за трети път в историята за шампионската битка в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Мач №6 в събота в Сънрайз, Флорида. След спечелването на Президентския трофей от Рейнджърс се надяват да върнат серията в Ню Йорк за седми мач в понеделник.

Крис Крейдър от Ню Йорк вкара гол с ръка при изминали 2:04 минути във втория период, а Густав Форслинг от Флорида изравни малко след това.

Попадения на Лъндел и Бенет в третия период дадоха на Пантерите така важния успех, като гост. Алексис Лафрениере 50 секунди преди края намали изоставането на Рейнджърс, след като вратарят Шестьоркин беше заменен за допълнителен нападател.

Сергей Бобровски направи 25 спасявания за Флорида.