Септември София на точка от завръщане в елита

17:41

Септември победи с 2:0 Монтана в мача между двата тима от 33-ия кръг на Втора лига. Борислав Маринов откри резултата в 16-ата минута, а Николай Дросев удвои минута преди края. Успехът на практика праща тима от София почти сигурно в efbet Лига.

С успеха си днес играчите на Николай Митов събраха 62 точки в актива си и имат две преднина пред третия Марек. Септември има по-добри показатели от дупничани и така в последния си мач - домакинство на вече изпадналия Черноморец (Балчик) ще се нуждае само от точка, за да се завърне в елита. Монтана от своя страна остава четвърти с 54 и вече няма шансове за промоция.

Гостите откриха резултата в 16-ата минута. След бърза контраатака Жан-Пиер да Силва намери Маринов на стрелкова позиция и младокът реализира.

В средата на втората част домакините удариха греда, след като резервата Илия Русинов засече центриране отдясно, но стълбът спаси гостите.

В края на мача Монтана наложи натиск, но Септември удържа и успя да нанесе решителен удар на контраатака в 89-ата минута и Николай Дросев подпечата успеха - 2:0.

МОНТАНА 0:2 СЕПТЕМВРИ
0:1 Маринов (16)
0:2 Дросев (89)

МОНТАНА: 30. Симеонов, 15. Костов, 4. Борисов, 24. Янчев, 18. Илиев, 14. Буров, 6. Ландри, 10. Тодоров, 9. Ежике, 20. Беманга, 11. Кирилов

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 5. Георгиев, 4. Арсов, 22. Керкез, 24. Маринов, 6. Очаи, 14. Да Силва, 18. Йонашчъ, 7. Стоянов, 19. Митков, 9. Тошев