НСА е новият шампион на България при жените (видео)

17:33

НСА си осигури титлата в женското ни футболно първенство два кръга преди края на сезона! Столичният тим разгроми Дунав (Русе) с 8:1 и вече е недостижим на върха.

Точни за победителите бяха Преслава Йорданова (2', 22'), Джесика Котс (28’, 78’), Анита Чурусинова (32'), Юлиана Александрова (47'), Ивелина Павлова (61') и Полина Ръсина (63’), а за гостите Симона Горлоева отбеляза почетното попадение в 80-ата минута. Мачът беше предаван на живо в Sportal.bg.

НСА ще завърши на лидерската позиция за първи път от две години насам, когато шампион ставаше Локомотив (Стара Загора).

Домакините откриха резултата още във втората минута. Преслава Йорданова беше оставена непокрита при ъглов удар и с глава порази противниковата врата.

Натискът на НСА продължи и отборът стигна до втори гол в средата на първото полувреме. Божидара Иванова опита центриране от десния фланг, което се отби в горната греда, а Преслава Йорданова дебнеше в близост до вратарското поле и покачи на 2:0.

В 28-мата минута Джесика Котс се възползва от грешка в защитата на Дунав и оформи класическия резултат с топовен изстрел от въздуха.

Малко след като измина половин час игра на началото на двубоя НСА реализира още едно попадение от корнер. Полина Ръсина отклони топката към Анита Чурусинова, а тя я изпрати във вратата на гостите от Русе.

И до почивката "сините" бяха по-добрият отбор на терена и дори реализираха още един гол, който обаче беше отменен.

Не бяха изминали и 120 секунди от началото на втората част, когато появилата се като резерва Юлиана Александрова технично прехвърли Виктория Симова и направи 5:0.

В 61-вата минута Ивелина Павлова получи добро подаване в наказателното поле, обърна се и с удар от близко разстояние също записа името си сред голмайсторите.

120 секунди по-късно Полина Ръсина беше изведена очи в очи със Симова и хладнокръвно я преодоля за 7:0.

В 73-тата минута удар на Ръсина срещна десния страничен стълб. Пет по-късно Джесика Котс вкара втория си гол в днешния мач.

В 80-ата минуа Симона Горлоева беше изведена на чудесна позиция и отбеляза почетно попадение за Дунав (Русе).

НСА 8:1 ДУНАВ (РУСЕ)

1:0 Преслава Йорданова (2)
2:0 Преслава Йорданова (22)
3:0 Джесика Котс (28)
4:0 Анита Чурусинова (32)
5:0 Юлиана Александрова (47)
6:0 Ивелина Павлова (61)
7:0 Полина Ръсина (63)