Етър и Локо София поделиха точките в нервен мач (видео)

20:22

Отборите на Етър и Локомотив София завършиха при резултат 1:1 в мач от 32-ия кръг на efbet Лига. Първото попадение в срещата бе дело на Йоаким Карсела в 8-ата минута, а точката за гостите донесе Димитър Митков с гол в 50-ата минута.

Домакините от Велико Търново започнаха мача по-активно и с първото си положение пред вратата на Александър Любенов успяха да поведат в резултата. В 8-ата минута Жан-Марк Тибуе проби по левия фланг, след което центрира към Йоаким Карсела, който заби топката в долния десен ъгъл на вратата.

В 25-ата минута Тибуе и Карсела отново комбинираха добре, а белгийският халф стреля от границата на наказателното поле, но кълбото не попадна в целта.

В 41-ата минута Бруно Франко отправи удар от далечна дистанция, но опитът му не затрудни Ангел Мартинов.

Две минути след подновяването на играта Иван Василев се пребори с Гонсало Кардосо, след което с прецизен удар матира Александър Любенов, но главният съдия Васимир Ел-Хатиб отсъди нарушение в атака на нападателя на Етър и попадението бе отменено.

Все пак в 50-ата минута "железничарите" успяха да изравнят резултата. Стив Траоре бе изведен по дясното крило, а атакуващият футболист напредна и центрира към Димитър Митков, който с едно докосване прати кълбото в мрежата на домакините.

Малко по-късно Мартин Моран бе изведен зад гърба на отбраната на Локомотив, като халфът напредна с топката и шутира, но Стефан Ламбезе успя да го настигне и да блокира изстрела.

В 70-ата минута Мартин Моран получи втори жълт картон от рефера. Халфът бе изгонен от Васимир Ел-Хатиб след протест.

Секунди след тази ситуация гостите пропуснаха златен шанс да поведат в резултата. Карлос Франса стреля от пряк свободен удар, но резервният страж на Етър Кристиан Секулич отби, а при добавката Бруно Франко шутира в тялото на вратаря и кълбото отиде при Митков. Нападателят комбинира с Валентин Николов, който от 1-2 метра не успя да стреля добре и бранител изби кълбото.

В 89-ата минута Красимир Станоев отправи страхотен изстрел с десния крак, но стражът на "виолетовите" майсторски изби топката в корнер.

Секунди преди края на срещата Гонсало Кардосо също бе изгонен. Бранителят на столичани удари с ръка в лицето Иван Василев, а Васимир Ел-Хатиб му посочи вдигна втори жълт картон. Изгонен бе и Карлос Франса, който също си изкара червен картон. По този начин гостите доиграха последните секунди с 9 души.

С това равенство Локомотив (София) вече има актив от 32 точки и се намира на второ място в Трета група. Етър си остава на дъното с 15 пункта.

ЕТЪР – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1

1:0 Йоаким Карсела (8)
1:1 Димитър Митков (50)

Стартови състави:

Етър: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран, 13. Дидис Питах, 44. Серигне Файе, 94. Жан-Марк Тибуе, 18. Йоаким Карсела, 9. Иван Василев, 17. Атанас Атанасов, 11. Антони Ангелов

Локо (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 93. Стефан Ламбез, 26. Красимир Милошев, 2. Гонсало Гардосо, 31. Красимир Станоев, 21. Антони Иванов, 7. Улрих Май, 16. Симеон Мечев, 45. Димитър Митков. 98. Стив Траоре