Берое би Пирин и си запази мястото сред най-добрите (видео)

19:58

Берое надигра Пирин с 2:0 в двубой от 32-рия кръг на efbet Лига. Себастиан Вия (29) беше точен от дузпа, а две минути по-късно Вини Трибулет (31) удвои след скоростна атака. Мачът под Аязмото бе ръководен от Венцислав Митрев.

Заралии и "орлетата" се намират в групата с отборите, които се борят за оставане в елита. Тимът на Хосе Луис Ачиари е с 39 точки и с днешния успех си гарантира мястото сред най-добрите и през следващия сезон. Благоевградчани пък имат в актива си 30 т. и заемат 13-а позиция в класирането. Толкова има и Хебър, който понастоящем е на 14-ото място, даващо право на участие в бараж за спасение.

Берое стартира плейофите с категоричен успех над Етър (3:0) и се утвърди на върха в последната шестица. Преди паузата Пирин отстъпи на Ботев (Враца) с 1:2 след обрат и сега футболистите на Олександър Бабич са притиснати до стената.

След доста скучни начални минути на срещата Берое стигна първи до голова ситуация, при която гредата спря Вини Трибулет. В 23-ата минута той разтресе напречната греда от близка дистанция след неубедителна намеса на вратаря Максим Ковальов при центриране от корнер. ВАР обаче се задейства и домакините получиха дузпа за игра с ръка на Данило Полонский в наказателното поле.

Зад топката застана Себастиан Вия, който стреля много силно и с помощта на страничната греда не остави никакви шансове на вратаря Ковальов.

Само две минути по-късно домакините удвоиха преднината си след скоростна атака. Този път другата звезда на Берое - Вини Трибулет, се разписа след блестящо подаване на Стефан Гаврилов между краката на защитник на гостите.

През второто полувреме действията на терена бяха спокойни. Едва в 73-а минута Венцислав Бенгюзов опита удар от разстояние, който беше блокиран в корнер. От ъгловия удар Данило Полонски стигна до изстрел, който премина над напречната греда.

В 80-ата минута Берое стигна до атака за трети гол, при която Хавиер Силго и Вия излязоха сами срещу вратаря. Първият предприе удар, който беше париран от Ковальов.

БЕРОЕ - ПИРИН 2:0
1:0 Себастиан Вия (29 д)
2:0 Вини Трибулет (31)

Стартови състави:

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 4. Гастон Рамос, 6. Джорджи Говеа, 10. Джани Политино, 11. Уерик Каетано, 14. Викторио Вълков, 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара, 22. Себастиан Вия, 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибулет;

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 6. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 28. Виталийс Ягодинскис, 27. Георги Върбанов, 14. Данило Полонский, 11. Иван Тасев, 77. Моду Диане, 19. Юго Комано, 5. Николай Бодуров;

НАЧАЛО: 17:00 часа
СЪДИЯ: Венцислав Митрев
СТАДИОН: "Берое", Стара Загора