Лявата ръка на Анри и некадърен швед пратиха Франция на Мондиала (видео)

00:32
С нередовен гол, вкаран в 103-а минута, Франция добута до 1:1 срещу ЕЙРЕ като домакин и успя да се класира за Мондиал 2010. Шведският съдия Мартин Хансон със сигурност трябва да бъде почерпен от феновете на "петлите", защото без неговата неоценима "помощ", мачът почти сигурно щеше да се разреши с дузпи.

След нервни първи 20 минути гостите взеха леко надмощие и опитаха чрез опасни атаки по фланговете да открият резултата. В 23-а минута Дъф остро подаде към Кевин Дойл, който пробва пас към Роби Кийн, но Лорис успя смело да се хвърли и да избие топката. Четири минути по-късно Лоурънс сложи топката на главата на Дойл, той надскочи Галас и стреля с глава, но ударът у мина встрани от вратата. В 33-а минута обаче след чудесно разиграване между Килбейн и Дъф, топката стигна до Роби Кийн и той със силен шут разстреля вратаря на "петлите" за 0:1. До края на полувремето французите изглеждаха в шок и трудно успяваха да организират опасни атаки. Единствено Анелка пробваше да направи нещо смислено по десния фланг, но опитите му отиваха на вятъра.

След почивката албионците започнаха вихрено и още в 47-а минута О`Шей по чудесен бе изведен от Дойл. Десният бек на Манчестър Юнайтед бе оставен да си спре на гърди и да стреля, но тупалката му прелетя над горната греда. Шестнадесет минути след началото на второто полувреме Лас Диара изгуби топката в центъра и от последвалата атака Дъф се озова сам срещу Лорис. Вратарят обаче, успя да отрази удара и предотврати втори гол за ЕЙРЕ.

В средата на полувремето за първи път от началото на мача французите повече и по-уверено владееха топката и търсеха пролука в отбраната на противника. В 72-а минута обаче Анелка не успя да оползотвори хубаво центриране на Саня. Минута по-късно Лоурънс пък изведе Кийн на прекрасна позиция, нападателят преодоля Лорис, но в последния момент играчът на Тотнъм не успя да задържи топката в очертанията на терена. В крайна сметка двубоят завърши при този резултат и това прати срещата в продължения.

Веднага след тяхното начало Анелка с плътен удар по земя бе близо до изравняване, но топката премина далече от целта. Франция пробва натиск на своя съперник не изглеждаше как "петлите" ще стигнат до гол преди съдията да се намеси в 103-а минута.

След пряк свободен удар, топката бе центрирана в наказателното поле на ЕЙРЕ, където двама французи бяха в засада. Страничният рефер не сметна за нужно да отсъди това положение, въпреки че подаването нямаше пряк адресат и беше логично атаката на Франция да бъде прекратена след това центриране. Тиери Анри изскочи от дълбочина, спря подскачащата топка с ръка и след това центрира на главата на Уиллям Галас, който от близо, на празна врата, вкара топката в мрежата. Целият щаб на ЕЙРЕ протестираше, че попадението е нередовно заради засадата и играта с ръка на Анри, но реферът Мартин Хансон от Швеция реши, че това е напълно редовен гол и по този начин домакините се приближиха само на 15 минути от класиране на Мондиал 2010 година.

През второто продължение французите умело бавеха играта, а играчите на Трапатони изглеждаха прекалено уморени и обезверени от несправедливостта, която доведе до изравнителния гол във вратата им. В крайна сметка Франция успя да удържи този резултат и се класира на Световното в ЮАР.

Франция - ЕЙРЕ 1:1

0:1 Кийн 32-а мин
1:1 Галас 103-а мин

Франция:
Лорис, Саня, Галас, Ескюде, Евра, Ласана Диара, Алу Диара, Гуркюф, Анелка, Жиняк, Анри

ЕЙРЕ:
Гивън, О`Шей, Сейнт Леджър, Дън, Килбейн, Лоурънс, Уилън, Андрюс, Дъф, Дойл, Кийн

Вижте скандалния изравнителен гол на Франция!

mal1k_se4ko
19.11.2009 17:59

*evil* *angry* нямам думи позор !!! такива рефери само развалят най - великата игра на света !!!! НЗ НЗ НАПРАВООО НЕ ЧЕ СЪМ НЯКАКЪВ ФЕН НА ЕЙРЕ АМА .. ТАКЪВ МАЧ ДА СЕ РЪКОВОДИ ОТ ТАКИВА САДИИ ... НЯМАМ ДУМИ. СРАМ И ПОЗОР [[[[!]]]] *thumb_down*

papagala_92
19.11.2009 17:25

да не забравяме че шефа на УЕФА Платини е французин

nicky9112
19.11.2009 13:48

Тея французите ако не ги бутнат садиите няма как тея станаха и шампиони пак заради садиите през 1998г.

biserms
19.11.2009 12:22

ceco26 какво общо има Италия в тази тема ?И каква е тая глупост "не играли честно на финала през 2006" *lol* Кое беше нечестното ,че съдията даде несъществуваща дузпа на Франция в 7ма минута и "петлите" откриха резултата ?Или ,че Зидан като магаре блъсна Матераци с глава ?Или ,че Трезеге пропусна дузпа ,което се оказа решаващо *wonder*

sushenika
19.11.2009 11:32

Жалко че голям футболист като анри направи такова нещо не му прилича просто!!! *sad*

Cris_7
19.11.2009 11:19

Как се радвам ,че се класираха Французите *party*

chicken
19.11.2009 10:06

Какъв некадърен швед бе батка ти мача гледа ли го! Съдията беше безупречен това му беше единствената грешка за 120 минути и нямаше никакъв шанс да види ръката в това меле. Аре поне като превеждате статиики да го правите правилно ако искате новините ви да имат някъква стойност!!!

peshotar
19.11.2009 09:58

*angry* *angry* *evil* Трябваше ирландците да се класират!

ceco26
19.11.2009 09:38

Е***** съм ги в ирландците. За мене Франция просто трябва да си възвърне формата и ще докаже, че е поне в челната тройка. Дано следващата година тия италианци отпаднат най-позорно от Франция, защото всеки знае кой не игра честно на финала на светевното от 2006та година. Бразилия, Испания и Франция!!! *joking*

matei9606
19.11.2009 09:10

Да ве Само Франция вие да не сте луди добре 4е бе6е т0я Анри да го еба в г1за ама аз си гепих 70-то4ки п1к не ме интересужа ж прод1лжението? *lol* *thumb_up*

Takeo
19.11.2009 08:58

bianconer французите ни презирали?! И как стигна до този извод? Скара се с някое французойче ли? Стига сте повтаряли наизустени фрази..

bacardy_breezer
19.11.2009 08:50

Анри 2 пъти пипна топката с ръка ,а имаше и засада *lol* От една страна се радвам ,че ЕЙРЕ отпада ,защото бяха много подпирани от съдиите в групата.Но франция вчера не заслужаваше да се класира за ЮАР,а това се случи по толкова несправедлив начин...Гола ма Марадона пасти да яде, тоя беше нередовен по 5 показателя *lol*

lubo_309
19.11.2009 08:48

manunited666 верно си просто парче, което е нормално за фен на юнайтед. Не винаги когато има и след и в дума се пише ий. Вземи питай учителката, а не да бягаш в залата да дъкаш фифа и cs! Човека ти прави забележка за " квалификациИ, също както ситуациИ, контузиИ", а ти още в следващия пост праскаш "съдийте". Смешно е за българин да пише толко зле. Ако си от някое село и така си говорите там, си извинен!

leo_messi19
19.11.2009 07:59

Веднага след тяхното начало Анелка с плътен удар по земя бе близо до изравняване, но топката премина далече от целта.

Анелка бил близо ..ноооооо топката мина далече от целта *lol* уинър заебиии....

DXm
19.11.2009 06:30

В само в Лига Европа има съдиая на гол линията иначе другаде няма ам иначе щяха да видат.

SnickersaKu4ko
19.11.2009 03:14

кофти наистина се е получило сложиха съдия в наказателното поле и пак немогна но браво на Франция ЕЙРЕ прецакаха нас няма как да сам за тях пак и на световното искам да гледам звезди не някви непознати жалко и за Ръсия пфууу мно ме кефи Аршавин

skubidu3
19.11.2009 02:55

Ирландците сами са си виновни, не биваше да губят домакинския си мач. Браво Анри и на Дон Диего за божиите ръце.

manunited666
19.11.2009 01:09

Да знам , че се пише класациите ,от клавиатурата е все пак и и й са близо.

elephant
19.11.2009 01:08

juve_83 написа:

А що се отнася до Анри, тоя гаден черен циганин винаги е бил путка, и никога не се е държал като мъж

Разбира ти главата от футбол па на тебе, цъкай си там некви други сайтчета и недей да заливаш останалите с простотия

19.11.2009 01:07

bianconer85 знам кое е това същество за което говориш.За единия рефер да намразиш цялата нация ... На мене не са ми симпатични Франция даже са ми безразлични.Радва се , че Ейре си заминаха защото в групата през мач ги бутаха съдийте и сега даже се радвам , че по тоя начин си заминават.А ми е безразлично Франция къде са в класацийте.И дай да не си търсиме правописните грешки защото и аз да тръгна да те дебна 100% ще намеря някоя но както и да е... Ейре не заслужаваха да са на финали нито Франция и двата отбора са слаби но след като ги бутаха толкова много сега е много сладко да гледам как си заминават.

bianconer85
19.11.2009 00:56

manunited666, не знам защо изобщо намесвате България в този спор. Понеже Ейре ни изпреварили и не сме стигнали до бараж и трябва да ги мразим така ли? Ами то тогава трябва да мразим и Румъния, и Хърватско и Дания и още колко отбори преди това. Честно казано, недоумявам как може да подкрепяте отбора на Франция, това просто е най-отвратителната нация. Французите толкова много ни презират, а ще ти спомена още едно име, което най -вероятно нищо не ти говори - Жоел Киню. Разрови в Гугъл и разбери кой е, и после продължавай да подкрепяш Франция. Принципно не бих обърнал внимание на човек написал думата квалификациЙ, неграмотници поне това научете пише се квалификациИ, също както ситуациИ, контузиИ и т.н.

19.11.2009 00:55

Тоест квалификаций не баражи , обърках се но така е такива турци като тебе като ме нервират и почвам да бъркам от бързане.

19.11.2009 00:53

Погледни просто колко си зле вообше не говориш по темата.Идеята е , че в баражите наще бяха по-добри в мачовете с Ейре а Ейре през целите квалификаций ги бутаха съдийте тука червен картон там смешна дузпа после пак червен катон пък пак дузпа...

juve_83
19.11.2009 00:50

zidan94
19.11.2009 00:49

Вижте момчета футбола се играе до съдииски сигнал може всичко да е станало но СЪДИЯТА решава.Франция спечелиха в реда на нещата.

juve_83
19.11.2009 00:48

И аз бях срещу Ейре, но за такова надупване тоя съдия трябва да бъде кастриран. Ебати малоумния педераст

19.11.2009 00:47

koleto88 добре бе разбирач такъв , земи си замълчи.Колко мача Ейре спечелиха заради съдията през квалификацийте.Защо да не ги намесвам , малумен ли си.Наще бяха и в двата мача по-добри от тях.Тва , че такива глупаци като тебе ще поставят вечно другите над България е друг въпрос.Разбирам наще да бяха по-слаби да но ... не разбирачо.Наще бяха по-добри.Виж колко гола са вкарали Ейре и колко наще !!! То не бяха дузпи и червени картони в полза на Ейре през целите квалификаций ти тука ми защитаташ Ейре.ТАПАК!!!И двата мача Ейре на гол линия срещу нас или ти не си ги гледал ? Сигурно си си мислил Ботев как да не испаднат тоя сезон.Казва ми на мене , че не разбирам.Земи замълчи!!! Фактите си говорят друго!

zidan94

MB_KrisS Това беше най-тъпия и смешен коментар - "Не му прави чест на Анри да се радва след като направи такова нещо. Спечелиха, ОК, но поне не се радвай. Явно в Барса всички ги учат да печелят на всяка цена без значение достойнството и феърплея." само ще ти кажа че всеки излиза за победа как може да не се радва. Как можеш да говориш да не били спечелили на всяка цена а да изграят за феърплея *wonder* ОМГ

Genata13
19.11.2009 00:39

Тази победа беше логична от политическа гледана точка просот нямаше как франция да бъде елиминирана самата фифа нямаше да го допусне. За жалост футболът в днешно време е по скоро бизнес и политика а не игра никой не се интересува от феновете и зрителите. Жалко е че ЕЙРЕ въпреки , че не ни позволиха да стигнем ние до този бараж , не можаха да си влезнат в модиала

fuLL_Tim3
19.11.2009 00:37

то на марадона не му дремеше ...... браво на анрито *thumb_up*

MB_KrisS

Не му прави чест на Анри да се радва след като направи такова нещо. Спечелиха, ОК, но поне не се радвай. Явно в Барса всички ги учат да печелят на всяка цена без значение достойнството и феърплея. Други примери са Марадона и Меси.

19.11.2009 00:36

botev_fen4o ... Ирландия ли са добри ? И кое им е доброто ? Слаби са и те.Пак казвам да си спомнят 2-те съдийски подкрепи в мачовете с Грузия и да си замълчат защото наще ги надиграха и двата мача а те като мишки 180 минути защита , борба за Х.

iashy

силно съм разочарован,как е допустимо с такъв гол да порежат ЕЙРЕ ...... смях и позор ... глупци *angry*

zidan94
19.11.2009 00:32

botev_fen4o ако ще да са бразилия заради тях не сме на бараж така че дано да паднат пак и имахме 2 равни с тях с каква класа са по добри *wonder*

botev_fen4o
19.11.2009 00:29

дано кфото и да си говорим в момента ирландия са с класи над балгария колко и да ми е ма4но да го кажа *thumb_up*

magnezi
19.11.2009 00:23

с лявата ама гол франция на финалите !!!! *party*

Ейре да не забравят по какъв начин биха Грузия.Заради два техни съдийски мача сега не сме на тяхно място.Дано им вкарат още голове с ръце.