Юношите на Черноморец Бургас загубиха отложен мач с \"войводите\"

12:27
Черноморец Бургас загуби с 1:2 при гостуването си на Сливен в отложен мач от 4-ия кръг на зоналното първенство за юноши старша възраст.

Двубоят се игра върху много тежък терен. Домакините откриха в 12-ата минута от дузпа, а в 19-та удвоиха аванса си. След почивката младите "акули" установиха траен превес, ала успяха само да намалят резултата чрез Красимир Тончев в 56-ата минута. Авторът на гола и Живко Петков имаха още поне половин дузина чисти положения за изравняване, ала ги пропиляха. "Макар че загубихме, мога да кажа, че съм доволен от момчетата, които показаха характер и се бориха мъжки на тежкия терен. Пропуските в завършващата фаза се оказаха фатални за нашия отбор. Съдийството беше безобразно", коментира треньорът на черноморци Владо Стоянов. Във временното класиране след 9-ия кръг начело на зоналната група са юношите на Сливен и Берое с по 22 точки, следвани от Черноморец Бургас и Несебър- по 21 т. и др.
В следващия си мач възпитаниците на Владо Стоянов гостуват в дерби на Берое на 19 ноември (четвъртък)