Славия подчини Хебър и прекъсна серията без победа (видео)

20:11

Славия постигна важен успех с 3:1 над Хебър в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха интересен двубой в квартал “Овча купел”, като освен четирите гола имаше и още два отменени такива. След много вихрено начало на “белите” Иван Минчев откри резултата в 10-ата минута, а преди това попадение на Галин Иванов бе отменено (3’). В края на първата част спорно беше отменен и гол на Стефан Цонков (42’). В 60-ата минута Мартин Георгиев бе точен за втори път за домакините, а малко по-късно Олексий Збун върна “гробарите” в двубоя (64’). Мартин Сораков обаче реши всичко с попадение в 74-ата минута.

С този успех Славия прекъсва негативната си серия и се изкачва до десетото място. Хебър от своя страна остава в опасната зона на 12-ата позиция.

Първата възможност дойде още в 3-ата минута. Тогава Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, Виктор Генев свали с глава, топката премина покрай Петър Дебърлиев, който не успя да улови, и стигна до Галин Иванов. Капитанът на “белите” засече от близо и вкара за 1:0, но попадението бе отменено заради засада на Генев.

Няколко секунди по-късно Ертан Томбак получи отдясно и стреля опасно, но след рикошет кълбото излезе в корнер. Ударното начало на “белите” даде резултат в 10-ата минута. При поредната атака на Славия Томбак получи отдясно и центрира добре по земя към наказателното поле. Точно пред границата на вратарското поле Иван Минчев овладя и стреля, вкарвайки за 1:0.

3 минути по-късно отново Минчев стреля от дистанция, но Дебърлиев показа рефлекс и спаси. В 15-ата минута грешка в защитата на столичани позволи на Диаманка да отнеме и да излезе на удобна позиция. Нападателят обаче шутира неточно.

След вихрените начални минути последваха по-спокойни такива, в които и нарушенията накъсваха играта. В 43-ата минута след центриране от фал Стефан Цонков засече с глава и вкара изравнително попадение. Веднага обаче бе вдигнат флаг за засада и голът бе отменен. След преразглеждане на ВАР решението се потвърди, въпреки че Владимир Николов отклонява топката с глава преди Цонков да я засече.

В последната атака за първото полувреме Николов се размина с гол, след като успя да засече с глава центриране на Галин Иванов. Топката обаче премина на сантиметри от страничния стълб.

Второто полувреме стартира по-спокойно отколкото първото. В 54-ата минута дойде и първият точен изстрел за гостите, когато Николас Пенев опита късмета си от пряк свободен удар, но Вуцов безпроблемно улови.

В 60-ата минута Славия сякаш сложи точка на спора. След центриране от ъглов удар топката бе свалена на далечната греда от играч на “белите”. Защитниците на Хебър не се ориентираха добре и никой не успя да изчисти, а Мартин Георгиев се оказа най-съобразителен и нанесе удар, с който да вкара за 2:0.

Само 4 минути по-късно обаче Хебър се завърна в мача. Мартин Михайлов центрира отдясно и въпреки че в наказателното поле на Славия имаше повече защитници на “белите”, никой не покриваше Олексий Збун, който атрактивно от въздуха директно от воле засече и реализира за 2:1.

В 74-ата минута домакините си върнаха преднината от два гола. След единоборство в средата на терена Роберто Райчев пусна много добро извеждащо подаване към Мартин Сораков, който остана сам срещу Дебърлиев. Младежкият национал отправи хубав шут по земя и направи резултата 3:1.

До края на двубоя не се стигна до нищо интересно и така тимът на Златомир Загорчич записа много важен успех.

В генералното класиране, както вече стана ясно, Славия се изкачва до 10-ото място, изпреварвайки с една точка Берое. Старозагорци обаче все още не са изиграли своя двубой от този кръг. Хебър от своя страна е 12-ти с 30 пункта, на 2 от опасното 14-то място.

СЛАВИЯ 3:1 ХЕБЪР

1:0 Иван Минчев (10)
2:0 Мартин Георгиев (60)
2:1 Олексий Збун (64)
3:1 Мартин Сораков (74)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 19. Чунг Нгуен До, 33. Галин Иванов, 22. Куентин Зеедорф, 10. Владимир Николов;

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 24. Лазар Марин, 33. Стефан Цонков, 21. Божидар Пенчев, 75. Йохан Н’зи, 5. Мартин Михайлов, 10. Ангел Бастунов, 7. Георги Вълчов, 9. Николас Пенев, 17. Марк-Емилио Папазов, 29. Шейх Диаманка.