Крумовград продължи отличната си серия с успех срещу Хебър (видео)

18:25

Отборите на Крумовград и Хебър сътвориха голов спектакъл с пет гола. Домакините победиха пазарджиклии с 3:2 в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига, въпреки че пропиляха два гола аванс. Алекс Колев (9) беше точен за домакините с глава, a Димитър Тонев (35) удвои. През второто полувреме Ангел Бастунов (59) върна един гол за гостите, а Лазар Марин (79) възстанови равенството. Само две минути по-късно Матей Шимич (81) отново даде преднина на домакините. Главен съдия на мача беше Георги Гинчев.

Домакините в днешната среща не познават вкуса на загубата в последните пет кръга. Отборът на Станислав Генчев има девет точки от тези мачове, но е в серия от три поредни равенства, а последното реми дойде в Кърджали срещу Арда. С този резултат Крумовград се доближи на само точка от топ 6.

От друга страна тимът на Любослав Пенев редува добри и лоши резултати, като в последния мач Хебър бе надигран от Ботев (Враца). След това поражение "зелените" останаха с актив от 27 пункта и 12-а позиция.

Още в 4-ата минута домакините стигнаха до гол чрез Джуниет Али, но попадението не беше зачетено заради засада в момента на подаването към Патрик Луан. Ситуацията беше преразгледата от ВАР и бе потвърдена.

Все пак в 9-ата минута Крумовград поведе в резултата с поредния гол на Александър Колев през тази кампания. Меко подаване от Али зад защитата на гостите намери Матей Шимич, който отклони с глава към малкото наказателно поле, а там Колев атакува топката и с глава преодоля стража Дебърлиев.

В 14-ата минута Серкан Юсеин стреля силно от границата на наказателното поле, вратарят Дебърлиев парира, а при добавката Джуниет Али шутира над вратата. Две минути по-късно Атанас Кабов можеше да изравни. Слабият му удар в близкия ъгъл на вратаря беше блокира от Янко Георгиев.

В 35-ата минута и вторият национал на България от състава на Крумовград се разписа. Димитър Тонев показа, че израства сериозно под ръководството на наставника Станислав Генчев. Алекс Колев видя включването на Вячислав Велев, който пък с едно докосване върна към свободния Тонев. Халфът овладя и с левия крак прати топката във вратата.

В 43-ата минута опасен удар на Ренан Ареяш премина покрай дясната греда. Гостите трудно отговаряха на атаките на Крумовград. Второто полувреме започна със страхотен пропуск на Шимич, който излезе сам срещу вратаря, но не нанесе добър удар, което позволи на Дебърлиев да избие в корнер.

В 50-ата минута отново Дебърлиев предотврати сигурен гол с отлична намеса при удар на Велев. Девет минути по-късно Хебър върна един гол чрез Ангел Бастунов. Отлични индивидуални действия на Атанас Кабов завършиха с подаване към Шейх Диаманка. Нападателят технично чукна топката с едно докосване към Басунов, който с поемането си влезе в наказателното поле и останал сам срещу вратаря опъна мрежата.

Гостите определено вдигнаха оборотите и логично заличиха пасива си от два гола. Отлична атака по десния фланг, след което и подаване в наказателното поле намери Лазар Марин напълно свободен. Левия краен защитник насочи топката с по-неудобния си десен крак към обратния ъгъл на вратата и се разписа.

За съжаление на пазарджиклии, равенството продължи едва две минути, защото в 81-рвата минута Крумовград поведе чрез Матей Шимич. Серкан Юсеин центрира от корнер, а бранителят се извиси над всички във въздуха и с глава опъна мрежата.

В добавеното триминутно продължение изравнителен гол не падна и Крумовград се поздрави с успех, а серията на тима без загуба от началото на пролетния дял продължава.

КРУМОВГРАД - ХЕБЪР 3:2
1:0 Алекс Колев (9)
2:0 Димитър Тонев (35)
2:1 Ангел Бастунов (59)
2:2 Лазар Марин (79)
3:2 Матей Шимич (81)

Стартови състави:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров /к/, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джунейт Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш, 17. Патрик Луан, 23. Димитър Тонев, 10. Серкан Юсеин, 9. Александър Колев