Етър прекъсна кошмарната си серия с драматичен успех срещу Арда (видео)

19:41

Отборът на Етър Велико Търново сложи край на кошмарната си серия без победа в efbet Лига. "Болярите" постигнаха драматичен успех с 2:1 над Арда Кърджали в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Първото попадение реализира Иван Василев (45), а Тонислав Йорданов изравни в 75-ата минута. В герой за домакините се превърна Дидис Питах, който се разписа в последните секунди на двубоя.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Халфът на тима от Кърджали Борислав Цонев отправи добър удар от фал с десния крак, но Мартин Величков се намеси на ниво, избивайки кълбото в корнер.

Първият удар на сметката на Етър дойде в 19-ата минута, когато Йоахим Гонзалес центрира от статично положение на първа греда в наказателното поле на Арда, където Серигне Файе засече с глава, но топката премина над целта.

Пет минути по-късно точен удар с глава нанесе и Чинонсо Офор, но топката попадна право в ръцете на стража на "виолетовите".

Секунди преди края на първата част домакините направиха добра контраатака. Йоаким Гонзалес пусна пас към Жан-Марк Тибуе, който проби и върна към белгийския халф. Той задържа между двама бранители и върна за Тибуе, който не се забави и центрира на първа греда, където Иван Василев засече с десния крак топката в мрежата на Анатолий Господинов.

В 47-ата минута Мартин Николов центрира от левия фланг по земя към точката на дузпата, където бе Тибуе, но ударът му се отби в бранител на Арда.

В 66-ата минута футболистите на Светослав Петров бяха изключително близо до втори гол, но ударът на Хосе Ранкин бе майсторски отразен от вратаря на гостите.

Крайният бранител Крум Стоянов направи пробив по левия фланг и комбинира с Дидис Питах, който пое топката около точката за дузпата и потърси близкия ъгъл на вратата в 73-ата минута, но топката се отби в левия страничен стълб на вратата на Арда.

Две минути по-късно резервата Тонислав Йорданов получи правото да изпълни пряк свободен удар от около 25 метра. Нападателят отправи шут, който попадна в мрежата на Мартин Величков. Младият страж нямаше шансове да отрази изпълнението на стрелеца на гостите.

В 89-ата минута Атанас Атанасов отправи бомбен шут от границата на наказателното поле, но Господинов се справи. Своя късмет пробва и испанският халф Горка Ларучея. Опитът му прелетя далеч над целта.

Логичното се случи в последните секунди на сблъсъка, когато младият Атанас Атанасов проби фантастично по левия фланг, след което отправи удар по земя. Вратарят изби, но при добавката Дидис Питах донесе победата на Етър. Този гол прекъсна и ужасната серия на тима без победа, която стартира през октомври.

С този резултат футболистите на Николай Киров се отдалечават все повече от топ 6. Тимът остава с 36 пункта. От друга страна Етър все още е на дъното, но с тази победа вече има 13 точки в актива си.

ЕТЪР – АРДА 2:1

1:0 Иван Василев (45)
1:1 Тонислав Йорданов (75)
2:1 Дидис Питах (90+4)

Стартови състави:

Етър: 22. Мартин Величков, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучея, 8. Мартин Моран, 18. Йоахим Гонзалес, 77. Мартин Николов, 44. Серигне Файе, 2. Хосе Ранкин, 94. Жан-Марк Тибуе, 13. Дидис Питах, 9. Иван Василев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов