Божидар Краев донесе победа на Уелингтън Финикс

19:05

Българският нападател Божидар Краев се превърна в герой за Уелингтън Финикс при днешния успех на тима с 1:0 над гостуващия Бризбейн Роар в двубой от 22-рия кръг на австралийската А-Лига.

Краев се разписа още в 76-ата секунда на мача, когато се хвърли на шпагат и отклони топката след пас на Сам Сътън. Това е шести гол за родния играч през този сезон и негов първи от началото на февруари насам. Съотборниците му обаче имаха проблеми с дисциплината в този мач. В 45-ата минута Дейвид Бол се размина с червен картон след проверка с ВАР. Нападателят се отърва от изгонване, но не може да се каже същото за капитана Алекс Руфър, който получи директен червен картон в 81-вата минута именно след преглед с ВАР. Въпреки това домакините удържаха своя аванс, най-вече благодарение на техния вратар Алекс Полсен, който направи невероятните осем спасявания в срещата.

Уелингтън е лидер в класирането с актив от 46 точки, докато Бризбейн е на осмата позиция с 26 пункта.