Ботев Пловдив и Черно море не успяха да си вкарат голове (видео)

18:30

Отборите на Ботев Пловдив и Черно море завършиха наравно 0:0 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Равенството постави под съмнение амбициите на "канарчетата" за участие в Топ 6, а с изгубените две точки "моряците" позволиха на Левски да се приближи до тях на едва четири точки. И двата тима не създадоха достатъчно чисти голови положения пред противниковата врата и логично поделиха точките.

В 9-ата минута Ботев организира скоростна атака чрез Самуел Акере. Той подаде за гърба на защитата, а Мохамед Брахими изскочи и пробва удар по земя към далечния ъгъл. Иван Дюлгеров внимаваше и улови без сериозни проблеми. Последваха скучни минути пред двете врати, в които двата тима трудно организираха голови ситуации.

Черно море имаше отлична възможност за гол в 23-ата минута. Исмаил Иса остави Атанас Чернев зад себе си и влезе в наказателното поле. Нападателят загуби баланс, но все пак игра с топката, която се разходи на метър пред голлинията. В 26-ата минута Ивелин Попов се разходи пред дъгата на наказателното поле, докато защитата на гостите го гледаше безучастно. Последва шут на Попето, който премина встрани от вратата.

В добавеното време на първата част домакините имаха сериозни претенции за дузпа. Самуел Акере получи топката от Ивелин Попов и опита да шутира с левия си крак. Топката срещна ръката на Цветомир Панов, но сигнал на Валентин Железов не последва, както и намеса на ВАР.

В 47-ата минута Ботев отново погледна към вратата на противника. Уме Емануел стигна до аутлинията и подаде между малкото наказателно поле и точката за дузпа. Там Самуел Акере стреля от легнало положение, но твърде неточно. В 69-ата минута Уме отправи много слаб шут към вратата на Иван Дюлгеров. И двамата наставници опитаха да раздвижат нападенията си с включването в игра Атанас Илиев за Черно море и Георги Николов за Ботев. Те замениха съответно Исмаил Иса и Мохамед Брахими.

В 88-ата минута Попов намери Атанас Илиев в дъгата на наказателното поле. Нападателят спря топката с левия крак, но отправи много слаб удар по земя, с който не затрудни Ханкич. Ботев отговори веднага с атака на Укаки по десния фланг и пас към Георги Николов, чийто удар също беше неточен и излезе в аут.