По две шайби за Уест Хям и Бърнли в двубоя им в столицата

19:00

Гол на Дани Ингс срещу бившия му отбор Бърнли в добавеното време донесе точката на Уест Хям, след като двата отбора завършиха при резултат 2:2 сблъсъка си на „Лондон Стейдиъм“. „Чуковете“ изиграха много слабо първо полувреме, в края на която гостите водеха с две попадения и вече виждаха първата си победа за 2024 година, но след почивката тимът на Дейвид Мойс заигра много по-добре и навакса изоставането си.

Калвин Филипс започна като титуляр за първи път мача с Нотингам Форест през миналия месец, когато получи червен картон. Той замени в стартовия състава Едсон Алварес, Аарън Кресуел влезе на мястото на получилия контузия Емерсон. Алфонс Ареола и Наиф Агер също се завърнаха в стартовия състав. Венсан Компани заложи на същите 11, които започнаха при загубата от Борнемут.

Гостите изненадващо поведоха в резултата в 11-ата минута след изключителен удар на Давид Датро Фофана от повече от 25 метра. В самия край на първото полувреме Бърнли удвои аванса си след автогол на Мавропанос, който засече в собствената си врата центриране на на Кулен. Домакините изиграха много слабо първо полувреме, така че този резултат не беше незаслужен.

Веднага след подновяването на играта Лукас Пакета върна един гол, след като отне от Естеве, напредна и стреля покрай Трафърд. Уест Хям заигра много по-силно след това, но изравнителното попадение дълго време убягваше на „чуковете“. То падна чак в 91-вата минута, когато центриране на Кудус стигна до Ингс, който овладя, обърна се, след което стреля покрай Трафърд за крайното 2:2. Всъщност бившият играч на Бърнли се бе разписал дори пет минути по-рано, но това попадение бе отменено след намесата на ВАР заради засада на Антонио. Ингс дори можеше да направи пълен обрат, но негов удар в 96-ата минута срещна гредата.