Тотнъм нанесе тежък удар на Астън Вила в битката за топ 4 (видео)

17:52

Тотнъм Хотспър увеличи значително шансовете си в битката за четвъртото място, след като разгроми с 4:0 като гост Астън Вила и се доближи само на две точки зад днешния си съперник, и то с мач по-малко. И четирите попадения паднаха през втората част, като техни автори бяха Джеймс Мадисън (50'), Бренън Джонсън (53'), Хюн-Мин Сон (90+1') и Тимо Вернер (90+4'). За изразителния успех на гостите помогна и капитанът на Вила Джон Макгин, който остави отбора си с човек по-малко в средата на второто полувреме.

Унай Емери бе направил три промени в сравнение с нулевото равенство с Аякс през седмицата. Джон Макгин, Леон Бейли и Мати Кеш се завърнаха в титулярния състав за сметка на Диаби, Роджърс и Ирогбунам. Точно толкова бяха и корекциите, които извърши Анге Постекоглу. Педро Поро започна за първи път след отсъствие от около месец заради мускулна контузия. Бренан Джонсън и Папе Сар също стартираха. Емерсон Роял, Родриго Бентанкур и Тимо Вернер седнаха на пейката а началото.

Двата отбора изиграха динамично първо полувреме, в което имаше доста голяма битка, но никакви чисти голови положения. Тотнъм имаше сериозно предимство по отношение на контрола върху топката, но пък в атаките на домакините имаше повече острота и те изглеждаха по-опасни. В крайна сметка до почивката нямаше нито един точен удар, а най-добрата ситуация бе в самия край на полувремето, когато Люка Дин засече от трудна позиция центриране на Макгин, след което топката премина встрани от далечната греда.

Тотнъм откри резултата в 50-ата след много бърза атака, в която Кулушевски намери отдясно Сар, който центрира перфектно в наказателното поле. Мадисън бе на точното място и засече от въздуха за 1:0. Само три минути след това Бренън Джонсън удвои аванса на гостите. Конса сгреши с едно подаване в половината на Астън Вила, Кулушевски открадна топката и изведе Сон, който много умно задържа, след което пусна вляво към Джонсън. Англичанинът моментално стреля под гредата за 0:2.

Ситуацията за бирмингамци стана още по-лова в 65-ата минута, когато капитанът Джон Макгин получи директен червен картон заради много твърдо влизане срещу Удоджи.

Въпреки че бе с човек по-малко, Вила опита натиск, но не успя да стигне до гол. Викарио веднъж се намеси добре след удар отблизо на Дзаниоло, а малко след това стражът на Тотнъм сгреши, но за негов късмет топката бе изчистена.

В добавеното време Тотнъм довърши домакините с още два гола. Първо, в 91-вата минута, Сон направи 0:3, след като засече ниско центриране на Кулушевски. В 95-ата Тимо Венрер оформи крайния резултат, след като Сон върна добре към него, а той стреля далечния ъгъл.