Успешен дебют за Роналдо в Русия

02:08

Ростов и Криля Советов откриха пролетния дял от първенството на Русия. Домакините, водени от Валерий Карпин, се наложиха с 2:0 и си отмъстиха за загубата с 2:5 в Самара в началото на сезона. Головете отбелязаха Егор Голенков и Иван Комаров. За второто попадение подаде бившият футболист на Левски Роналдо. За Ростов игра и привлеченият от Арда защитник Умар Сако.

Голенков се разписа в 29-ата минута след центриране от корнер на Кирил Шчетинин. Голмайсторът на домакините беше оставен непокрит в наказателното поле и отблизо опъна мрежата. Голенков не се зарадва от уважение към бившия си отбор.

В 80-ата минута резервата Комаров вкара дебютния си гол в Премиер лигата. Младият халф се бе появил на терена малко преди това. Той получи пас отновото попълнение Роналдо и от няколко метра насочи топката във вратата на гостите.

В класирането Ростов е на 10-о място с актив от 24 точки, колкото има и Пари НН. Криля Советов остана на 6-ата позиция с 29 точки.